Letiště Leoše Janáčka Ostrava investuje do bezpečnosti

Letiště Leoše Janáčka Ostrava se daří zejména na charterových službách a počet cestujících zase vzrostl. Naopak se bohužel nedaří rozlétat nové pravidelné linky. Nyní připravuje letiště investici do modernizace bezpečnostních zařízení, na které od Moravskoslezského kraje získalo 20 milionů korun.

Na posledním zastupitelstvu MS kraje schválili jeho členové finance na modernizaci bezpečnostního systému Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Kraj ve snaze o rozlétání letiště financemi nešetří a bezpečnost řadí mezi ty nejdůležitější věci. Ministerstvo vnitra má připraveno pro letiště v Karlových Varech, Brně a Mošnově na bezpečnost půl miliardy korun a kraj tak doplatí zbývající peníze. "Ministerstvo vnitra bude kupovat kamerový systém, automatické vstupní otevírání na pas a co nedodá vláda, musí zaplatit kraj. Je tam investice 20 milionů korun do pasového systému, aby to bylo rychlejší," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka (ODS).

I když byla nedávno zrušena linka do Dubaje, letiště už o ní jedná s další leteckou společností. Další linky by mohly směřovat do Polska. Mošnovské letiště se ale musí zaměřit na charterové lety. Cestujících stále přibývá. "Ve spolupráci s cestovními kancelářemi máme několik nových destinací. V letošním roce se přiblížíme ke 350 tisícům cestujících, což je o 100 tisíc více, než před 2 roky," říká ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Radomír Radkovský.

Pokud chcete, aby se Letišti Leoše Janáčka Ostrava dařilo, musíte prý požadovat po svých cestovních kancelářích odlety z Ostravy. Jedině tak může v náročné konkurenci Polska obstát. 
XIII. Hodoňovický masopust

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

RYKA, s.r.o. - Praha

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

MaVRy s.r.o. Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků