Letiště Leoše Janáčka Ostrava investuje do bezpečnosti

Letiště Leoše Janáčka Ostrava se daří zejména na charterových službách a počet cestujících zase vzrostl. Naopak se bohužel nedaří rozlétat nové pravidelné linky. Nyní připravuje letiště investici do modernizace bezpečnostních zařízení, na které od Moravskoslezského kraje získalo 20 milionů korun.

Reklama

Na posledním zastupitelstvu MS kraje schválili jeho členové finance na modernizaci bezpečnostního systému Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Kraj ve snaze o rozlétání letiště financemi nešetří a bezpečnost řadí mezi ty nejdůležitější věci. Ministerstvo vnitra má připraveno pro letiště v Karlových Varech, Brně a Mošnově na bezpečnost půl miliardy korun a kraj tak doplatí zbývající peníze. "Ministerstvo vnitra bude kupovat kamerový systém, automatické vstupní otevírání na pas a co nedodá vláda, musí zaplatit kraj. Je tam investice 20 milionů korun do pasového systému, aby to bylo rychlejší," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka (ODS).

I když byla nedávno zrušena linka do Dubaje, letiště už o ní jedná s další leteckou společností. Další linky by mohly směřovat do Polska. Mošnovské letiště se ale musí zaměřit na charterové lety. Cestujících stále přibývá. "Ve spolupráci s cestovními kancelářemi máme několik nových destinací. V letošním roce se přiblížíme ke 350 tisícům cestujících, což je o 100 tisíc více, než před 2 roky," říká ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Radomír Radkovský.

Pokud chcete, aby se Letišti Leoše Janáčka Ostrava dařilo, musíte prý požadovat po svých cestovních kancelářích odlety z Ostravy. Jedině tak může v náročné konkurenci Polska obstát. 
Hudební maraton Leoše Janáčka

25.10. 19:00 - 28.10. 21:00
Celý MS kraj, Ostrava, Hukvaldy

CONTI THERM spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 12 200 Kč do 14 000 Kč

Detail

CARMEL Auto CZ, s. r. o.
Ostrava-město
od 59 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Ostrava-město
od 27 040 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu