MS kraj navýší dotace pro sociální služby

Vedení MS kraje opět navýšilo prostředky na provoz i zkvalitňování sociálních služeb a potvrzuje tak, že tato oblast patří mezi jeho priority. Schváleny byly i dotace na zřízení dalších Senior Pointů a také na přepravní službu Taxik Maxík určenou hlavně pro seniory nebo handicapované.

MS kraj už druhým rokem významně navyšuje prostředky na sociální služby. Tentokrát schválili zastupitelé 105 milionů korun, které půjdou na provoz i zkvalitňování služeb. Většina peněz je přímo z krajského rozpočtu. "Půjdou na financování pracovníků v sociálních službách, kteří si to zaslouží. Ať už jsou to benefity ve stravenkách a nebo v kvalitě jejich práce," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jiří Navrátil.

Zastupitelé také rozhodli o poskytnutí dotace půl milionu korun na nové Senior Pointy. Od roku 2017 funguje v našem kraji už šest těchto kontaktních míst a nyní vznikne dalších šest. Nově tedy budou ve Vítkově, Jablunkově, Třinci, Frýdlantu, Českém Těšíně a Krnově. "Senior Pinty jsou určeny pro seniory nad 55 let. Vždy je tam přítomen pracovník, který seniorům podává informace, pokud mají nějaký problém. Máme tam i bezplatnou sociálně právní poradnu. Také jsou pořádány různé přednášky a besedy nebo volnočasové aktivity," vysvětluje ředitelka projektu Senior Point Hana Vojtková.

V Českém Těšíně a Frýdlantu nad Ostravicí začne také fungovat tzv. Taxík Maxík, což je doprava pro seniory, handicapované a nebo děti ze speciálních škol. Lidé v nich mohou jezdit k lékařům, ale i za nákupy nebo na kulturní akce. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Družstvo KAMA + OK - okres Pardubice

od 100 Kč/hod.

Detail

MASIBUR-PRAG s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků