Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská univerzita získala miliardu na nový areál

Ostravská univerzita má opravdu velký důvod ke chlubení. Podařilo se jí totiž získat peníze na moderní areál pro sport a umění. Stavět se bude na Černé louce, takže to bude zároveň znamenat i velké oživení pro centrum města.

Potvrzeno. Ostravská univerzita byla úspěšná se svým projektem na nový školní areál na Černé louce a z operačního programu Věda, výzkum a vzdělávání získala miliardu korun. Za tu budou postaveny dva objekty. Jeden pro sport a druhý pro umění. "Ta jedna budova obsahuje velký sportovní sál, gymnastický sál, lezeckou stěnu a zároveň je tam prostor i pro laboratoře a co se týká umění, je tam výstavní prostor a je tam i malý komorní sál," vysvětluje vedoucí projektového oddělení OU Petr Svoboda

Díky novému zázemí vzniknou také nové obory. Například rozvoj sportovních oborů brzdily omezené možnosti školy. Sportoviště byly až dosud pronajímány. "Bude tam trenérství a sportovní výkonnost, potom pohybová aktivita, rekreace a zdraví a pak to je  sport a technologie. To je kombinace technologie, která se kolem sportu točí," vysvětluje  vedoucí Katedry lidského pohybu OU Daniel Jandačka.

Druhá budova bude určena umění a designu. Zajistí zázemí pro studenty hudebního a vizuálního umění. Stavět by se mělo začít v příštím roce a celý univerzitní areál by měl začít sloužit v roce 2021. Budovy budou kromě studentů sloužit i veřejnosti. Vedení města Ostravy také slíbilo, že v podzemí vybuduje za 160 milionů korun parkoviště.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

KMJ TECH FM s.r.o. - pracoviště

od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

MARYEL s.r.o. - Pension Horské Zátiší - Horní Mísečky

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MATRIX a.s. - Autocentrum Lipovka

od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků