Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská univerzita získala miliardu na nový areál

Ostravská univerzita má opravdu velký důvod ke chlubení. Podařilo se jí totiž získat peníze na moderní areál pro sport a umění. Stavět se bude na Černé louce, takže to bude zároveň znamenat i velké oživení pro centrum města.

Potvrzeno. Ostravská univerzita byla úspěšná se svým projektem na nový školní areál na Černé louce a z operačního programu Věda, výzkum a vzdělávání získala miliardu korun. Za tu budou postaveny dva objekty. Jeden pro sport a druhý pro umění. "Ta jedna budova obsahuje velký sportovní sál, gymnastický sál, lezeckou stěnu a zároveň je tam prostor i pro laboratoře a co se týká umění, je tam výstavní prostor a je tam i malý komorní sál," vysvětluje vedoucí projektového oddělení OU Petr Svoboda

Díky novému zázemí vzniknou také nové obory. Například rozvoj sportovních oborů brzdily omezené možnosti školy. Sportoviště byly až dosud pronajímány. "Bude tam trenérství a sportovní výkonnost, potom pohybová aktivita, rekreace a zdraví a pak to je  sport a technologie. To je kombinace technologie, která se kolem sportu točí," vysvětluje  vedoucí Katedry lidského pohybu OU Daniel Jandačka.

Druhá budova bude určena umění a designu. Zajistí zázemí pro studenty hudebního a vizuálního umění. Stavět by se mělo začít v příštím roce a celý univerzitní areál by měl začít sloužit v roce 2021. Budovy budou kromě studentů sloužit i veřejnosti. Vedení města Ostravy také slíbilo, že v podzemí vybuduje za 160 milionů korun parkoviště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy