Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž psovodů ve Studénce oslavila svůj 25. ročník

Psovodi ozbrojených složek i civilní majitelé psů jistě znají prestižní soutěž "Obranářský speciál." O víkendu se konal ve Studénce již 25. ročník a zúčastnili se ho špičkoví psovodi se svými svěřenci ze tří zemí. Účastníci opět potvrdili, že se zločinci opravdu mají čeho bát.

Soutěž psovodů "Obranářský speciál" se poprvé uskutečnila už v roce 1994 a byla určena pouze pro policisty a jejich svěřence. Brzy byla ale otevřena i ostatním ozbrojeným složkám a dokonce i civilním psovodům. Cíl byl a je stále stejný - srovnat úroveň vycvičenosti psů a také možnost otestovat je v náročných situacích. "Pes je vystaven nejrůznějším modelovým situacím, které se co nejvíce blíží praxi," popisuje velitel policejních kynologů MS kraje Petr Kozák.  

Všichni závodníci, letos jich bylo 20 a 4 v juniorské kategorii, musejí ve dvou dnech absolvovat 10 velmi náročných disciplín a to jak ve dne, tak i v noci. Kromě Českých dvojic přijeli i Poláci a Slováci. Nejlepší vycvičenost celkově prokázal Ladislav Huděc se Znojma se svým psem Kurtem. "Nejtěžší byly poslední dva zákroky, kdy pes už byl docela v točkách a viděl jsem, že mi už asi nepustí a taky nepustil a mile mě překvapil na nočních pracích," říká Ladislav Huděc.

Psi z našeho Moravskoslezského kraje se každoročně umisťují také velmi vysoko, což svědčí o špičkové úrovni našeho kynologického oddílu. "Hodnotím to velmi pozitivně. Jednak se sejdou lidé, kteří mají rádi psy a je to dnes už mezinárodní srovnávací soutěž, což má svůj smysl a posouvá to dopředu psovody," potvrzuje ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

25. ročník byl podle organizátorů nejkvalitněji obsazen z celé historie soutěže. Rekordní byla také částka vybraná pro fond, který pomáhá policistům a hasičům, kteří zahynuli nebo byli těžce zraněni ve službě. 

Nahlásit chybu


K tématu
PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail