Reklama

Ostravská divadla se chystají dobýt svým uměním Prahu

Ostravská divadla mají velké renomé v celé naší zemi. V listopadu začíná v hlavním městě už 9. ročník divadelní festival Ostrava v Praze a už nyní lze říci, že je o něj mimořádný zájem. Některá představení jsou dokonce vyprodaná. Divadla si na letošní rok připravila 8 inscenací.

Reklama

Hned tři pražské scény obsadí od 1. - 8. listopadu herci ostravských divadel. Začíná totiž už 9. ročník festivalu Ostrava v Praze a i tentokrát se mají diváci na co těšit. O zájmu už nyní svědčí předprodej vstupenek. Zahajovací Lazebník sevillský, který se bude hrát v Divadle pod Palmovkou, je už dokonce vyprodán. "NDM se představí ve velké šíři svých divadelních aktivit i směrem k hudebnímu divadlu. Potom je tam Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo Loutek," uvádí ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Připraveno je celkem 8 představení, na která bylo v prodeji 2500 vstupenek. Vyprodán už je také Spalovač mrtvol, kde se představí Norbert Lichý. Za tuto roli získal v roce 2016 Cenu Thálie. "Jsem rád, že nemusíme špekulovat s čím tam jet, protože ta představení, která v poslední době děláme, jsou všechna konkurenceschopná," vysvětluje herec.

Chybět nebude ani divácky nejúspěšnější inscenace minulé sezóny Maryša, v hlavní roli s Pavlou Gajdošíkovou:  "My se všichni moc těšíme. To představení máme moc rádi." 

Kromě Divadla pod Palmovkou se ostravská divadla představí ještě v Divadle Komedie a Divadle v Celetné. Ostrava podpořila festival téměř 2 miliony korun. Bližší informace najdete na stránkách ostravavpraze.eu. 
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 6:20
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 6:20
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu