Ostravská divadla se chystají dobýt svým uměním Prahu

Ostravská divadla mají velké renomé v celé naší zemi. V listopadu začíná v hlavním městě už 9. ročník divadelní festival Ostrava v Praze a už nyní lze říci, že je o něj mimořádný zájem. Některá představení jsou dokonce vyprodaná. Divadla si na letošní rok připravila 8 inscenací.

Hned tři pražské scény obsadí od 1. - 8. listopadu herci ostravských divadel. Začíná totiž už 9. ročník festivalu Ostrava v Praze a i tentokrát se mají diváci na co těšit. O zájmu už nyní svědčí předprodej vstupenek. Zahajovací Lazebník sevillský, který se bude hrát v Divadle pod Palmovkou, je už dokonce vyprodán. "NDM se představí ve velké šíři svých divadelních aktivit i směrem k hudebnímu divadlu. Potom je tam Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo Loutek," uvádí ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Připraveno je celkem 8 představení, na která bylo v prodeji 2500 vstupenek. Vyprodán už je také Spalovač mrtvol, kde se představí Norbert Lichý. Za tuto roli získal v roce 2016 Cenu Thálie. "Jsem rád, že nemusíme špekulovat s čím tam jet, protože ta představení, která v poslední době děláme, jsou všechna konkurenceschopná," vysvětluje herec.

Chybět nebude ani divácky nejúspěšnější inscenace minulé sezóny Maryša, v hlavní roli s Pavlou Gajdošíkovou:  "My se všichni moc těšíme. To představení máme moc rádi." 

Kromě Divadla pod Palmovkou se ostravská divadla představí ještě v Divadle Komedie a Divadle v Celetné. Ostrava podpořila festival téměř 2 miliony korun. Bližší informace najdete na stránkách ostravavpraze.eu. 




XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků