Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská divadla se chystají dobýt svým uměním Prahu

Ostravská divadla mají velké renomé v celé naší zemi. V listopadu začíná v hlavním městě už 9. ročník divadelní festival Ostrava v Praze a už nyní lze říci, že je o něj mimořádný zájem. Některá představení jsou dokonce vyprodaná. Divadla si na letošní rok připravila 8 inscenací.

Hned tři pražské scény obsadí od 1. - 8. listopadu herci ostravských divadel. Začíná totiž už 9. ročník festivalu Ostrava v Praze a i tentokrát se mají diváci na co těšit. O zájmu už nyní svědčí předprodej vstupenek. Zahajovací Lazebník sevillský, který se bude hrát v Divadle pod Palmovkou, je už dokonce vyprodán. "NDM se představí ve velké šíři svých divadelních aktivit i směrem k hudebnímu divadlu. Potom je tam Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo Loutek," uvádí ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Připraveno je celkem 8 představení, na která bylo v prodeji 2500 vstupenek. Vyprodán už je také Spalovač mrtvol, kde se představí Norbert Lichý. Za tuto roli získal v roce 2016 Cenu Thálie. "Jsem rád, že nemusíme špekulovat s čím tam jet, protože ta představení, která v poslední době děláme, jsou všechna konkurenceschopná," vysvětluje herec.

Chybět nebude ani divácky nejúspěšnější inscenace minulé sezóny Maryša, v hlavní roli s Pavlou Gajdošíkovou:  "My se všichni moc těšíme. To představení máme moc rádi." 

Kromě Divadla pod Palmovkou se ostravská divadla představí ještě v Divadle Komedie a Divadle v Celetné. Ostrava podpořila festival téměř 2 miliony korun. Bližší informace najdete na stránkách ostravavpraze.eu. 

Nahlásit chybu


K tématu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail