Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontrola potvrdila havarijní stav mostu v Bašce

Most v Bašce na Frýdeckomístecku je ve špatném technickém stavu a je nutné ho nahradit novým. MS kraji se ale nedaří dohoda s obcí, která měla vybrat objízdnou trasu. Bude tak jeden z prvních, které budou v příštím roce opraveny. Zřejmě ale v režimu "havarjní stav," což vše zjednoduší.

Moravskoslezský kraj spravuje 1122 mostů na silnicích II. a III. třídy. Jejich stav se pravidelně kontroluje, ale po zřícení mostu v italském Janově provedla Správa silnic MS kraje mimořádnou kontrolu stavu mostů. Ta potvrdila, že most v Bašce je opravdu ve špatném stavu a je nutná okamžitá výměna. "Už tři roky řešíme s obcí, kudy povede objízdná trasa, abychom ten most mohli opravit. Bohužel jsme se nedohodli. Ten most je ale ve stavu havarijním, takže my ho tak či tak na jaře zavřeme," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Uncka.

Kraj chtěl začít bourat co nejdříve, ale vše brzdí samotná obec. Problémem je objízdná trasa. Možnosti jsou dvě - objížďka a nebo provizorní most, který upřednostňuje kraj i Frýdek - Místek. "Obec nesouhlasí s tím, aby se při rekonstrukci toho mostu provedlo provizorní přemostění vedle toho mostního objektu, protože to zasahuje do jejich pozemku a prý se tam zničí park. Samozřejmě se tam budou muset vykácet v rámci stavby 2, 3, 4 stromy," uvádí obchodně technický náměstek ředitele SS MS kraje Jan Lukšo.

Nyní vše řeší stavební úřad. Podle náměstka Unucky ale hrozí, že se stav mostu ještě zhorší a bude se muset konat v rámci havarijního stavu. To by znamenalo okamžité uzavření mostu a stanovení objízdných tras ve spolupráci s policií. 
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

LIONS - školící středisko Nesuchyně, s.r.o. - pracoviště

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dostal privátní stomatologická praxe s.r.o. - pracoviště

od 40 000 do 62 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků