Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontrola potvrdila havarijní stav mostu v Bašce

Most v Bašce na Frýdeckomístecku je ve špatném technickém stavu a je nutné ho nahradit novým. MS kraji se ale nedaří dohoda s obcí, která měla vybrat objízdnou trasu. Bude tak jeden z prvních, které budou v příštím roce opraveny. Zřejmě ale v režimu "havarjní stav," což vše zjednoduší.

Moravskoslezský kraj spravuje 1122 mostů na silnicích II. a III. třídy. Jejich stav se pravidelně kontroluje, ale po zřícení mostu v italském Janově provedla Správa silnic MS kraje mimořádnou kontrolu stavu mostů. Ta potvrdila, že most v Bašce je opravdu ve špatném stavu a je nutná okamžitá výměna. "Už tři roky řešíme s obcí, kudy povede objízdná trasa, abychom ten most mohli opravit. Bohužel jsme se nedohodli. Ten most je ale ve stavu havarijním, takže my ho tak či tak na jaře zavřeme," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Uncka.

Kraj chtěl začít bourat co nejdříve, ale vše brzdí samotná obec. Problémem je objízdná trasa. Možnosti jsou dvě - objížďka a nebo provizorní most, který upřednostňuje kraj i Frýdek - Místek. "Obec nesouhlasí s tím, aby se při rekonstrukci toho mostu provedlo provizorní přemostění vedle toho mostního objektu, protože to zasahuje do jejich pozemku a prý se tam zničí park. Samozřejmě se tam budou muset vykácet v rámci stavby 2, 3, 4 stromy," uvádí obchodně technický náměstek ředitele SS MS kraje Jan Lukšo.

Nyní vše řeší stavební úřad. Podle náměstka Unucky ale hrozí, že se stav mostu ještě zhorší a bude se muset konat v rámci havarijního stavu. To by znamenalo okamžité uzavření mostu a stanovení objízdných tras ve spolupráci s policií. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Diecézní charita Brno - Oblastní charita Třebíč

od 26 000 Kč/měsíc

Detail

Faurecia Automotive Czech Republic s.r.o.

od 19 600 Kč/měsíc

Detail

KPDH strojírna s.r.o., Ostrava - Kunčičky

od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků