Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant n.O. oslavil své výročí i výročí republiky

Sté výročí vzniku Československa se oslavovalo i ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tam také zároveň oslavili 70 let od povýšení Frýdlantu na město. U příležitosti obou výročí proběhla také výstava, mapující tyto události.

U pomníku Partyzán ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo ke slavnostnímu zasazení líp. Jedna lípa byla zasazena u příležitosti 70. výročí povýšení Frýdlantu nad Ostravicí na město, druhá pak na počest 100. výročí vzniku Československé republiky. Obě lípy označují cedulky, které vyrobila Dílna uměleckého smaltu.

“12, října před sedmdesáti lety byl povýšen Frýdlant nad Ostravicí na město. Dnes u příležitosti stého výročí republiky a Frýdlantu nad Ostravicí sázíme dva stromy. Věřím, že budou růst a sílit, tak jako naše město i celá naše republika,” řekla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

Po slavnostním zasazení stromů se pak plynule přešlo do Kulturního centra, kde proběhla vernisáž k výstavě mapující tyto dvě významné události.

“Autor výstavy, pan doktor Petr Maršálem, přibližuje historické události, které se týkaly vzniku Československa, ale ne obecně v rámci republiky, ale v rámci Frýdlantu lokálně. Na těchto dvaceti pěti panelech návštěvníci mají možnost vidět, jakým způsobem ta republika vznikala,” popsala ředitelka Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí Kateřina Kaiserová.

Výstava ke sto letům republiky a 70. výročí povýšení Frýdlantu nad Ostravicí na město potrvá až do 30. listopadu.
Den pro děti s ČPZP v ZOO Zlín

Zítra
Celý MS kraj, ZOO a zámek Zlín-Lešná

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

LINAPLAST s.r.o. - pracoviště Skřípov

od 19 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Kaufland Libeň

od 18 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Moravia Food s.r.o.-sklad

od 12 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků