Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní Moravskoslezského kraje zasedali ve Štramberku

Radní Moravskoslezského kraje směřovali své další výjezdní zasedání na Novojičínsko. Ve Štramberku se věnovali záměru města obnovit Národní sad, ale také nově vyhlášenému tendru na stavbu Muzea Tatra v nedaleké Kopřivnici.

Na Novojičínsku chystá Moravskoslezský kraj několik důležitých projektů, výjezdní zasedání mělo za cíl probrat některé z nich na konkrétních místech.  

“Na Novojičínsko letos jde 200 milionů korun, které budeme investovat v tomto kraji a naplánováno je celkem 950 milionů korun, to znamená, že ty investice jsou skutečně velké,” uvedl Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.  

Jedná se například o nové Muzeum Tatry, na které kraj znovu vyhlásil tendr na zhotovitele. První výběrové řízení muselo být zrušeno, protože nabídky firem byly vyšší než suma, kterou kraj za pomoci evropských fondů mohl zaplatit.    

“Kdy se nám podařilo eliminovat evropské nařízení, tudíž už nejsme limitováni. V dnešní době, kdy je přetlak ve stavebnictvím, je potřeba do této akce nalít trošičku více peněz,” vysvětlil Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje.

Předpokládané náklady na stavbu a expozici tak vzrostly ze 124 na 172 milionů korun, z toho téměř 111 milionů půjde z evropských peněz.

Radní Štramberku si pak pro vedením Moravskoslezského kraje připravili hned několik témat, které město trápí.

“To je především obnova Národního sadu, hřbitova, rekonstrukce místních komunikací a také řešení záchytného parkoviště, které bychom tady chtěli pro turisty vybudovat,” sdělil David Plandor (SNK Změna pro Štramberk), starosta Štramberku.

Dalším tématem byla také invaze jmelí, která zatěžuje i mnohé stromy v městských parcích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy