Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dálnici D1 u Bohumína uzavřel požár autobusu

Tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly ve středu ráno na dálnici D1 asi kilometr před státní hranicí s Polskem (okres Karviná) u požáru polského autobusu, který se vracel prázdný do Polska. I přes snahu polského řidiče a rychlý zásah hasičů byl autobus zničen. Předběžná škoda na autobusu a 7 zničených betonových panelech dálničního tělesa byla odhadnuta na 3 miliony korun.

Požár se obešel bez zranění řidiče, který zjistit oheň během jízdy do Polska, vozidlo ihned odstavil na krajnici a pokusil se uhasit oheň dvěma přenosnými hasicími přístroji. Tzv. „dělnický“ autobus vezl brzy ráno do českých firem polské dělníky a vracel se prázdný zpět do vlasti.
Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu ve čtvrt na sedm ráno. Na dálnici D1 (u Věřňovic) vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Bohumín, Ostrava-Přívoz a Ostrava-Zábřeh.
Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 17 minut, zcela dohašeno bylo během několika desítek minut. Dálnice ve směru na Polsko byla zhruba hodinu zcela uzavřená, pak byl zprovozněn její levý rychlý pruh. Příčina vzniku požáru je v šetření.
Na polském autobusu byla zjištěna předběžná škoda 2,65 milionu korun, dalších 350 tisíc korun na sedmi betonových panelech dálnice, které poškodil žár z hořícího autobusu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy