Opavu čeká nejrizikovější fotbalový zápas v sezóně

Asi nejrizikovější zápas celé fotbalové sezóny čeká v neděli Opavu. Přijede ostravský Baník, který je vyhlášen svým tvrdým jádrem fanoušků. V minulosti už podobná derby končila rvačkami nejen mezi vlajkonoši obou týmů, ale někteří jedinci se dokonce pustili i do pořadatelů nebo policistů. V Opavě proto budou v platnosti přísná bezpečnostní opatření.

Reklama

V neděli čeká Opavu po návratu to nejvyšší fotbalové ligy zkouška ohněm. Přijede totiž Baník Ostrava a jak je všeobecné známo, fanoušci obou klubů se příliš nemají v lásce. V minulosti už to několikrát dali pořádně najevo. Navíc oba kluby mají spřátelené vlajkonoše v Polsku a ti by měli dorazit. Už 14 dní se proto připravují opatření, aby se nic zlého nestalo. "Dojde li k narušení veřejného pořádku, policie bude připravena. Určitě bude přítomna v okolí stadionu, nicméně není pořadatelskou službou," říká ředitel Police ČR MS kraje Tomáš Kužel.

Fandové by se měli připravit, že policisté nebudou trpět žádné kukly ani maskování obličeje a budou muset poslouchat pokyny policie už od nádraží. Opavu čekají i dopravní omezení. "Při přesunu fanoušků dojde ke krátkodobému omezení dopravy na ulici Krnovské a Zámeckém okruhu. Pak bude doprava obnovena," vysvětluje velitel opatření Radim Daněk.

Na opatřeních se samozřejmě podílí i městská policie a vše je koordinováno přímo s vedením města. "Doporučuji občanům, pokud nejdou fandit, aby se v době od 11 do 17 hodin nezdržovali v městských sadech, aby nechodili například na procházky s malými dětmi," žádá primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Pro ostravské fanoušky je po dohodě s policií vyhrazeno tisíc míst a kotel budou pečlivě sledovat nejen policisté ale i kamery. Přes přijatá opatření všichni doufají, že se derby odehraje v přátelském duchu a policisté nebudou muset vůbec zasahovat.
ROCKWOOL, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

TechCom s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

David Ševčík
Karviná
od 81 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu