Opavu čeká nejrizikovější fotbalový zápas v sezóně

Asi nejrizikovější zápas celé fotbalové sezóny čeká v neděli Opavu. Přijede ostravský Baník, který je vyhlášen svým tvrdým jádrem fanoušků. V minulosti už podobná derby končila rvačkami nejen mezi vlajkonoši obou týmů, ale někteří jedinci se dokonce pustili i do pořadatelů nebo policistů. V Opavě proto budou v platnosti přísná bezpečnostní opatření.

Reklama

V neděli čeká Opavu po návratu to nejvyšší fotbalové ligy zkouška ohněm. Přijede totiž Baník Ostrava a jak je všeobecné známo, fanoušci obou klubů se příliš nemají v lásce. V minulosti už to několikrát dali pořádně najevo. Navíc oba kluby mají spřátelené vlajkonoše v Polsku a ti by měli dorazit. Už 14 dní se proto připravují opatření, aby se nic zlého nestalo. "Dojde li k narušení veřejného pořádku, policie bude připravena. Určitě bude přítomna v okolí stadionu, nicméně není pořadatelskou službou," říká ředitel Police ČR MS kraje Tomáš Kužel.

Fandové by se měli připravit, že policisté nebudou trpět žádné kukly ani maskování obličeje a budou muset poslouchat pokyny policie už od nádraží. Opavu čekají i dopravní omezení. "Při přesunu fanoušků dojde ke krátkodobému omezení dopravy na ulici Krnovské a Zámeckém okruhu. Pak bude doprava obnovena," vysvětluje velitel opatření Radim Daněk.

Na opatřeních se samozřejmě podílí i městská policie a vše je koordinováno přímo s vedením města. "Doporučuji občanům, pokud nejdou fandit, aby se v době od 11 do 17 hodin nezdržovali v městských sadech, aby nechodili například na procházky s malými dětmi," žádá primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Pro ostravské fanoušky je po dohodě s policií vyhrazeno tisíc míst a kotel budou pečlivě sledovat nejen policisté ale i kamery. Přes přijatá opatření všichni doufají, že se derby odehraje v přátelském duchu a policisté nebudou muset vůbec zasahovat.
Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Den dětí pod Lysou horou

01.06. 11:00 - 21.05. 4:26
Celý MS kraj, Koupaliště Sluníčko, Ostravice

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Vitakraft CHOVEX s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu