Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavu čeká nejrizikovější fotbalový zápas v sezóně

Asi nejrizikovější zápas celé fotbalové sezóny čeká v neděli Opavu. Přijede ostravský Baník, který je vyhlášen svým tvrdým jádrem fanoušků. V minulosti už podobná derby končila rvačkami nejen mezi vlajkonoši obou týmů, ale někteří jedinci se dokonce pustili i do pořadatelů nebo policistů. V Opavě proto budou v platnosti přísná bezpečnostní opatření.

V neděli čeká Opavu po návratu to nejvyšší fotbalové ligy zkouška ohněm. Přijede totiž Baník Ostrava a jak je všeobecné známo, fanoušci obou klubů se příliš nemají v lásce. V minulosti už to několikrát dali pořádně najevo. Navíc oba kluby mají spřátelené vlajkonoše v Polsku a ti by měli dorazit. Už 14 dní se proto připravují opatření, aby se nic zlého nestalo. "Dojde li k narušení veřejného pořádku, policie bude připravena. Určitě bude přítomna v okolí stadionu, nicméně není pořadatelskou službou," říká ředitel Police ČR MS kraje Tomáš Kužel.

Fandové by se měli připravit, že policisté nebudou trpět žádné kukly ani maskování obličeje a budou muset poslouchat pokyny policie už od nádraží. Opavu čekají i dopravní omezení. "Při přesunu fanoušků dojde ke krátkodobému omezení dopravy na ulici Krnovské a Zámeckém okruhu. Pak bude doprava obnovena," vysvětluje velitel opatření Radim Daněk.

Na opatřeních se samozřejmě podílí i městská policie a vše je koordinováno přímo s vedením města. "Doporučuji občanům, pokud nejdou fandit, aby se v době od 11 do 17 hodin nezdržovali v městských sadech, aby nechodili například na procházky s malými dětmi," žádá primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Pro ostravské fanoušky je po dohodě s policií vyhrazeno tisíc míst a kotel budou pečlivě sledovat nejen policisté ale i kamery. Přes přijatá opatření všichni doufají, že se derby odehraje v přátelském duchu a policisté nebudou muset vůbec zasahovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy