Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové vedení radnice bude sochu Špinarové znovu řešit

Odpůrci sochy Věry Špinarové v centru Ostravy, v čele se synem zpěvačky, se zřejmě přece jen dočkají. Nové vedení radnice centrálního obvodu chce znovu otevřít diskusi nejen o vzhledu, ale i o umístění sochy a hlavně chce naslouchat rodině. To by znamenalo, že stávající socha bude odstraněna.

Komunální volby přinesly na radnici Moravské Ostravy a Přívozu zásadní změny a tak je pravděpodobné, že se bude znovu řešit zpackaná socha Věry Špinarové. Minulé vedení obvodu v čele s hnutím Ostravak bylo se sochou za 600 tisíc korun spokojeno a neobměkčil je ani syn zpěvačky Adam Pavlík. "Mamka byla neskutečně veselá. Fakt jsme se spolu nasmáli a on ji tam vyobrazil jako 80letou stařenu zničenou životem," říká syn Věry Špinarové Adam Pavlík.

Po volbách ale skončil Ostravak v opozici. Novým radním se socha příliš nelíbí a zvažují její odstranění. Tak to totiž chce rodina. "Budu dělat vše proto, aby se všechny strany sporu sešly a rozhodně nebudeme nikoho ignorovat. Hodně budeme naslouchat zejména rodinným příslušníkům," uvádí náměstek starostky Moravské Ostravy a Přívozu David Witosz (Piráti). 

Piráti kritizují nejen vzhled sochy, ale nelíbí se jim ani její umístění. "I to okolí sochy je podle mně nedůstojné," dodává Witosz. 

Je tedy pravděpodobné, že bude kontroverzní socha Věry Špinarové přece jen odstraněna a pokud bude vytvořena nová, bude jinde. Adam Pavlík tak přece jen nebude muset sochu zakrývat, jak měl v plánu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy