Útočník z ostravské tramvaje je před soudem

Záběry brutálního útoku skleněnou lahví v jedné z ostravských tramvají prošel před rokem snad všemi sdělovacími prostředky. Tehdy neznámý muž zaútočil na cestujícího a jeho přítelkyni a jeho řádění utnula až další pasažérka, která na něj namířila legálně drženou pistoli. Krátce po zveřejnění videa byl muž zadržen a ve čtvrtek se poprvé zpovídal u soudu.

Při sledování videa natočeného kamerovým systémem v tramvaji asi i sami pochopíte, jak celý incident probíhal. Opilý 28letý muž začal obtěžovat pár, který seděl před ním. "Chtěl půjčit telefon i když měl telefon u ucha.  Řekl mi co čumíš. Já jsem se zasmál a pak to už bylo.  Hlavička zezadu a tou levou rukou mě sestřelil, že jsem šel na čtyři a ta flaška. Pak už nic nevím," vzpomíná napadený muž.

Jeho řádění ukončila žena, která z kabelky vytáhla svou pistoli. Útočník se po shlédnutí videa ve sdělovacích prostředcích šel sám udat. U soudu tvrdil, že byl tak opilý, že si na nic nepamatuje. Možné následky mohly být fatální. "S ohledem na použitý nástroj nedošlo jen souhrou okolností k vážnějšímu zranění, spočívajícímu v hluboké ráně pronikající do hloubi očnic se ztrátovým poraněním oka, poškozením mozku." uvádí žalobce Petr Kondělka.

Následky v podobě výpadků paměti si oběť útočníka nese dodnes a dokonce byl k vůli tomu propuštěn z práce ve skladu. "Jsem si pamatoval materiál a kde patří na linku. Když jsem po tom útoku najel do skladu, jako bych tam byl první den," vysvětluje napadený.

Obžalovaný činu prý lituje. Přitom za podobný incident už si odseděl 4 roky. Tentokrát mu hrozí 12 let. Žena, která útočníka zastavila legálně drženou pistolí dostala ocenění od ředitele policie MS kraje. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 09.12. 9:18
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 09.12. 9:18
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků