Reklama

Hasiči dostali i letos od MS kraje moderní techniku

V posledních letech se už stalo pravidlem, že na konci roku dostávají hasiči od Moravskoslezského kraje dárek v podobě nové techniky. Stejně tomu bylo i letos a tak si profesionální i dobrovolní hasiči mohli převzít vybavení v hodnotě přes 44 milionů korun.

Stáhnout video
Reklama

Vedení Moravskoslezského kraje pokračuje ve zvyšování bezpečnostní situace v regionu. Proto každoročně přispívá složkám integrovaného záchranného systému ze svého rozpočtu na nejrůznější vybavení. Nyní přišli na řadu hasiči. "Kraj si uvědomuje tu roli hasičů. Každodenně na ulicích našich měst zachraňují lidské životy," vysvětluje náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Velmi významná je podpora pro dobrovolné hasiče. I ti jsou totiž nedílnou součástí integrovaného záchranného systému a je důležité, aby měli kvalitní vybavení. "Pro nás je spolupráce s dobrovolnými hasiči stěžejní. Z 22 tisíc zásahů na území kraje v roce s nimi spolupracujeme v 35 procentech," říká ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

V MS kraji je celkem 363 jednotek dobrovolných hasičů, které mají dohromady přes 5 tisíc mužů. Nyní dostali termokamery, defibrilátory nebo také speciální obleky. "Vybavení máme velice kvalitní. Náš kraj je na špičce v celé zemi," uvádí Robin Fabián z JSDH Odry.

Asi nejnákladnějším zařízením, které hasiči za peníze kraje pořídili, je plynový chromatograf, který umí detekovat neznámé  látky. Rozpozná bojové chemické látky a nebo také umí zjistit i přítomnost akcelerantů při vyšetřování příčin požáru. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu