Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči dostali i letos od MS kraje moderní techniku

V posledních letech se už stalo pravidlem, že na konci roku dostávají hasiči od Moravskoslezského kraje dárek v podobě nové techniky. Stejně tomu bylo i letos a tak si profesionální i dobrovolní hasiči mohli převzít vybavení v hodnotě přes 44 milionů korun.

Vedení Moravskoslezského kraje pokračuje ve zvyšování bezpečnostní situace v regionu. Proto každoročně přispívá složkám integrovaného záchranného systému ze svého rozpočtu na nejrůznější vybavení. Nyní přišli na řadu hasiči. "Kraj si uvědomuje tu roli hasičů. Každodenně na ulicích našich měst zachraňují lidské životy," vysvětluje náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Velmi významná je podpora pro dobrovolné hasiče. I ti jsou totiž nedílnou součástí integrovaného záchranného systému a je důležité, aby měli kvalitní vybavení. "Pro nás je spolupráce s dobrovolnými hasiči stěžejní. Z 22 tisíc zásahů na území kraje v roce s nimi spolupracujeme v 35 procentech," říká ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

V MS kraji je celkem 363 jednotek dobrovolných hasičů, které mají dohromady přes 5 tisíc mužů. Nyní dostali termokamery, defibrilátory nebo také speciální obleky. "Vybavení máme velice kvalitní. Náš kraj je na špičce v celé zemi," uvádí Robin Fabián z JSDH Odry.

Asi nejnákladnějším zařízením, které hasiči za peníze kraje pořídili, je plynový chromatograf, který umí detekovat neznámé  látky. Rozpozná bojové chemické látky a nebo také umí zjistit i přítomnost akcelerantů při vyšetřování příčin požáru. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy