Reklama

Hasiči MS kraje se zúčastnili mezinárodního projektu

Jak už z našeho zpravodajství možná víte, Moravskoslezští hasiči jsou zapojeni do dlouhodobého mezinárodního projektu DIRECT, v rámci kterého se zúčastnili několika cvičení v zahraničí i u nás. Zkratka DIRECT napovídá co je jeho cílem. Města a společnost odolná proti katastrofám.

Stáhnout video
Reklama

Státy Slovinsko, Černá Hora a Česká republika se před dvěma roky zapojily do významného projektu podporovaného Evropskou unií. Jeho název je DIRECT - což volně přeloženo znamená Města a společnost odolná proti katastrofám. "Má za úkol zvýšit povědomí o principech civilní ochrany. Úkolem projektu je i připravit samotné záchranáře na mimořádné události," vysvětluje ředitel IZS Jiří Němčík.

Kromě cvičení určených pro profesionální hasiče se uskutečnilo i mnoho dalších aktivit. Vzdělávali se pedagogové, veřejnost, ale i školáci. Ti se mohli zúčastnit i soutěží. "Ve druhých a šestých třídách proběhly workshopy a na to navazovaly vědomostní soutěže," upřesňuje koordinátorka projektu Kateřina Blažková. 

Hasiči z našeho regionu byli se svou technikou a zkušenostmi spíše jakýmisi mentory cvičení. Slovinsko a Černá Hora ale zase dokázali připravit prostředí, která by se u nás nasimulovat nedala. "My jsme opravdu bojovali se skutečným požárem, kdy to spáleniště mělo rozměry jednoho hektaru," uvádí Tomáš Přinosil z HZS MS kraje.

Projekt by měl nyní po dvou letech končit. Hasiči ale jednají o možnosti jeho prodloužení o další tři měsíce. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu