Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči MS kraje se zúčastnili mezinárodního projektu

Jak už z našeho zpravodajství možná víte, Moravskoslezští hasiči jsou zapojeni do dlouhodobého mezinárodního projektu DIRECT, v rámci kterého se zúčastnili několika cvičení v zahraničí i u nás. Zkratka DIRECT napovídá co je jeho cílem. Města a společnost odolná proti katastrofám.

Státy Slovinsko, Černá Hora a Česká republika se před dvěma roky zapojily do významného projektu podporovaného Evropskou unií. Jeho název je DIRECT - což volně přeloženo znamená Města a společnost odolná proti katastrofám. "Má za úkol zvýšit povědomí o principech civilní ochrany. Úkolem projektu je i připravit samotné záchranáře na mimořádné události," vysvětluje ředitel IZS Jiří Němčík.

Kromě cvičení určených pro profesionální hasiče se uskutečnilo i mnoho dalších aktivit. Vzdělávali se pedagogové, veřejnost, ale i školáci. Ti se mohli zúčastnit i soutěží. "Ve druhých a šestých třídách proběhly workshopy a na to navazovaly vědomostní soutěže," upřesňuje koordinátorka projektu Kateřina Blažková. 

Hasiči z našeho regionu byli se svou technikou a zkušenostmi spíše jakýmisi mentory cvičení. Slovinsko a Černá Hora ale zase dokázali připravit prostředí, která by se u nás nasimulovat nedala. "My jsme opravdu bojovali se skutečným požárem, kdy to spáleniště mělo rozměry jednoho hektaru," uvádí Tomáš Přinosil z HZS MS kraje.

Projekt by měl nyní po dvou letech končit. Hasiči ale jednají o možnosti jeho prodloužení o další tři měsíce. 

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail