Hasiči MS kraje se zúčastnili mezinárodního projektu

Jak už z našeho zpravodajství možná víte, Moravskoslezští hasiči jsou zapojeni do dlouhodobého mezinárodního projektu DIRECT, v rámci kterého se zúčastnili několika cvičení v zahraničí i u nás. Zkratka DIRECT napovídá co je jeho cílem. Města a společnost odolná proti katastrofám.

Státy Slovinsko, Černá Hora a Česká republika se před dvěma roky zapojily do významného projektu podporovaného Evropskou unií. Jeho název je DIRECT - což volně přeloženo znamená Města a společnost odolná proti katastrofám. "Má za úkol zvýšit povědomí o principech civilní ochrany. Úkolem projektu je i připravit samotné záchranáře na mimořádné události," vysvětluje ředitel IZS Jiří Němčík.

Kromě cvičení určených pro profesionální hasiče se uskutečnilo i mnoho dalších aktivit. Vzdělávali se pedagogové, veřejnost, ale i školáci. Ti se mohli zúčastnit i soutěží. "Ve druhých a šestých třídách proběhly workshopy a na to navazovaly vědomostní soutěže," upřesňuje koordinátorka projektu Kateřina Blažková. 

Hasiči z našeho regionu byli se svou technikou a zkušenostmi spíše jakýmisi mentory cvičení. Slovinsko a Černá Hora ale zase dokázali připravit prostředí, která by se u nás nasimulovat nedala. "My jsme opravdu bojovali se skutečným požárem, kdy to spáleniště mělo rozměry jednoho hektaru," uvádí Tomáš Přinosil z HZS MS kraje.

Projekt by měl nyní po dvou letech končit. Hasiči ale jednají o možnosti jeho prodloužení o další tři měsíce. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

Zítra 14:00 - 22.11. 22:33
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 22.11. 22:33
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 22.11. 22:33
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků