Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnou manželku i tchyni udusil igelitovým sáčkem

I když je vražda úmyslný trestný čin a zaslouží si přísné potrestání, v Ostravě začal krajský soud rozplétat rodinnou tragédii, jejíž okolnosti se vymykají obvyklým případům vražd. 62letý muž nezvládl starost o svou těžce nemocnou manželku a tchyni a obě je udusil igelitovým sáčkem. Mělo to být pro všechny vysvobození.

4 roky vydržel 62letý muž ze Svinova starost o svou nemocnou manželku. Po mrtvici byla žena ochrnutá a přestože chodil do práce, každou volnou chvíli ji věnoval. Neuměl ji prý jen odložit do ústavu po společných 35ti letech krásného života. Staral se navíc i o 80letou tchyni. Bylo toho ale na něj moc a v dubnu se rozhodl, že pro všechny bude nejlepší, když budou mrtvé. "Po dlouhodobém stresu, který vyplýval ze starosti o svou nemocnou manželku, začal pociťovat bezmoc a bezvýchodnost situace, strach z toho, že nezvládne péči o svou manželku a také o tchyni," uvádí žalobce David Bartoš.

Obžalovaný nejprve udusil igelitovým sáčkem tchyni a pak šel za manželkou, omluvil se jí a udusil ji také. Potom z něj prý stres spadl. Sousedé byli v šoku. “Celá ulice je úplně hotová. Je nám líto toho Rosti. Takový dobrý člověk a na staré roky bude ještě v kriminálu,” přemýšlí soused.¨

Obžalovaný musel projít vyšetřením odborníků. Ti konstatovali, že je v pořádku a za své čin je odpovědný. "V případě prokázání viny hrozí obžalovanému trest ve výši 15 - 18 let, popřípadě výjimečný trest," říká mluvčí soudu Karin Kantorová. Muž před soudem svou výpověď potvrdil a většinou se se slzami v očích věnoval popisu krásného soužití se svou ženou. Tak, jak si ji pamatoval před mrtvicí. 
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MK Agency s.r.o.-002 (Tristone Flowtech Czech Republic s.r.o.)

od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Martin Šlajs - Poděbradovo nám. PV

od 15 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků