Fanoušci se mohou těšit na MS v para hokeji v Ostravě

Na přelomu dubna a května se v Ostravě uskuteční jedna z nejvýznamnějších sportovních událostí roku 2019. Fanoušci se mohou těšit na nejlepší světové týmy v para hokeji, které se utkají o titul mistrů světa. Do elitní skupiny A patří i naše reprezentace. Ambasadorem turnaje je slavný brankář Dominik Hašek.

Nejlepší světový para hokej mohou na vlastní oči uvidět fanoušci v Ostravě už od 27. dubna. Začíná totiž MS světa a nebude chybět žádný ze světových týmů, včetně těch nejlepších USA a Kanady. Do Ostravy se vrcholový para hokej vrací po deseti letech. "Větší hala znamená větší komfort. Můžeme vybudovat aktivní fan zónu, můžeme vybudovat zajímavou zónu i pro hráče, protože pro hráče je důležité, aby si mistrovství užili," říká předseda organizačního týmu MS v para hokeji Jiří Šindler.

Záštitu nad turnajem převzal legendární gólman Dominik Hašek, který si pohyb na sáňkách vyzkoušel na vlastní kůži. "Já ty kluky, kteří mají handicap, obdivuji a když jsem dostal tu možnost mistrovství podpořit, neváhal jsem," říká ambasador mistrovství Dominik Hašek.

Součástí mistrovství světa bude i bohatý program pro fanoušky. Budou si například moci para hokej vyzkoušet. Turnaj podporuje Ostrava i kraj. "My neděláme rozdíl mezi postiženými a zdravými. Chceme podporovat všechny sporty," uvádí primátor Ostravy Tomáš Macura a hejtman Ivo Vondrák ho doplňuje: "Sport je to, co povzbuzuje lidi k pohybu a upevňuje v charakteru, takže já si myslím, že je to důležité."

Vstupné na mistrovství světa bude symbolické a tak si nějaký zápas určitě vyberte a přijeďte. Bude to stát za to. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Beskydské uzeniny, a.s.
Ostrava-město
od 21 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků