Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministr vnitra Jan Hamáček ocenil hasiče z MS kraje

Jistě se shodneme, že vydržet 20 let v jedné profesi není jednoduché. Obzvlášť pokud je práce náročná. To profese hasiče jistě je a proto hasiči věrnost oceňují. Slavnostní akt se uskutečnil v honosných prostorách Hasičského muzea v Ostravě a kromě ředitele Vladimíra Vlčka poblahopřál oceněným i ministr vnitra Jan Hamáček.

V MS kraji slouží v současné době asi 750 výjezdových hasičů, kteří jsou rozprostřeni ve 22 stanicích po celém regionu. Celkem 66 hasičů a hasiček z celého MS kraje si v Hasičském muzeu v Ostravě převzalo ocenění za věrnost II. a III. stupně, tedy za službu ve sboru po 10 a 20 letech. "Když jsem nastoupil, tak to vypadalo, že tady nemůžu 20 let vydržet a uteklo to jako voda. Prošel jsem přes všechno už od povodní v roce 97. Bylo to tak rychlé, že si to člověk ani neuvědomí," vzpomíná hasič René Ulrych.

Medaili předával spolu s ředitelem HZS MS kraje Vladimírem Vlčkem i ministr vnitra a místopředseda vlády Jan Hamáček. "Pro mě to velká čest, že jsem hasičům mohl poděkovat. Jsme 6 nebo 7 nejbezpečnější země na světě a je to i jejich zásluha,"  říká Jan Hamáček. "10 let je doba, kdy my říkáme, že je to hotový hasič a kdy by měl zúročit nabyté zkušenosti," uvádí Vladimír Vlček.

V roce 2018 zasahovali hasiči z našeho kraje ve 22 tisících případech. Z toho bylo 2 tisíce požárů a asi 1900 dopravních nehod.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

STROJCAR s.r.o.

od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Dům sociálních služeb Pacov, p.o.

od 26 300 Kč/měsíc

Detail

M - SILNICE a.s. - 03

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků