Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mrazy vyhánějí bezdomovce zpod mostů a parků

Lidi bez domova v těchto dnech trápí mrazy. Teploty pod nulou je nutí hledat přístřeší v noclehárnách a denních centrech, které jim nabízejí nejen místo pro zahřátí, ale také teplou sprchu a něco k jídlu.

Bezdomovci v mrazech plní azylové domy v celém Moravskoslezském kraji. Například V Krnově jim poskytuje střechu nad hlavou areál Armády spásy na ulici Československé armády.

V posledních dnech a týdnech je ta kapacita víceméně naplněná hlavně na nízkoprahových službách, to je noclehárna a denní centrum. V posledních dnech jsme nuceni využívat i volnou židli, je to taková nástavba nebo i bonus pro ty lidi, co už se do té kapacity nevejdou,” říká Milan Boháč, vedoucí sociálních služeb Armády spásy Krnov

Noclehárnou a denním centrem projde v mrazivých dnech až 3x více lidí, než když jsou teploty nad 0

Venku, když je -10. 4. 3, tak to hodně pomohlo, protože tady ty lidi potřebujou hlavně to teplo, občerstvení, sprcha, prostě teplo hlavně.”

“Byla jsem v Bruntále a Opavě a ještě nikdy jsem nezažila, aby mi někdo pomáhal jako tady.”

“Já su spokojený, tady mám klid.”

Denně plná je v těchto dnech i noclehárna Armády spásy v Ostravě-Mariánských Horách

“Kapacita je 80 lůžek, mezitím je otevřené i zimní noční centrum v zimě, to je spaní jen na židlích vejde se jich tam i 80, takže 160 lidí, 150,  Je tu přijatý každý, kdo vlastně přijde,” uvádí Jana Petryčková,vedoucí péče ambulantních služeb

Bezdomovcům pomáhá přežít mrazy venku i speciální iglů z polyetylenové pěny, ve kterém je teplota až o 18 stupňů vyšší, než okolní a zahřívá se lidským teplem. V Moravskoslezském kraji je jich momentálně 20, a to v Ostravě, Karviné, Havířově a Orlové.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy