Celý Moravskoslezský kraj přikryla sněhová peřina

Moravskoslezský kraj v noci na pondělí přikryla sněhová peřina. Do rána napadlo na některých místech více než 20 centimetrů sněhu a tak se nezastavili především silničáři. Sníh byl těžký a tak museli pomoci i hasiči, kteří na několika místech odstraňovali zlomené větve a stromy. V Havířově sníh natolik zatížil nafukovací tenisovou halu, že se zbortila.

Ještě v neděli odpoledne jsme mohli pořádně zmoknout, ale v průběhu večera kolem 21 hodin se kapky změnily na vločky a sníh stále houstl. Tentokrát nejméně sněžilo v Beskydech a Jeseníkách. "Sněžení bylo občas i intenzivní. V nižších polohách napadlo 10 cm, místy zejména na Burntálsku a Opavsku 15 až 20 a ojediněle i přes 20 cm nového sněhu," říká meteorolog Tomáš Ostrožlík.

Silničáři se ještě večer vydali do boje s přívaly sněhu a silnice se jim dařilo držet průjezdné. Ráno sice mírně přibylo dopravních nehod, ale nebylo to nijak dramatické. O to více práce měli hasiči, kteří řešili především polámané stromy. "V noci přišel nárůst událostí. Nejčastěji polámané stromy a větve. Zatím je to bez zranění," popisuje zastupující mluvčí HZS MS kraje Lukáš Popp.

V Havířově Šumbarku pak způsobil těžký sníh problémy tenisovému klubu, který v zimě používá nad kurty nafukovací halu. "Váha sněhu převýšila tlak té haly a ta si sedla na zem. Rozbily se světla a ohnuly se sloupky sítě," uvádí prezident tenisového klubu Petr Špok.

Podle meteorologů by už v následujících dnech sněžit nemělo a mělo by se i oteplovat. kvůli inverzi se ale zřejmě zhorší kvalita ovzduší. 
Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

Dnes 17:00 - 19:45
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

II. Bílovecký swap / výměnný bazar s oblečením

26.10. 9:00 - 23.10. 19:45
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 23.10. 19:45
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu