Reklama

Celý Moravskoslezský kraj přikryla sněhová peřina

Moravskoslezský kraj v noci na pondělí přikryla sněhová peřina. Do rána napadlo na některých místech více než 20 centimetrů sněhu a tak se nezastavili především silničáři. Sníh byl těžký a tak museli pomoci i hasiči, kteří na několika místech odstraňovali zlomené větve a stromy. V Havířově sníh natolik zatížil nafukovací tenisovou halu, že se zbortila.

Reklama

Ještě v neděli odpoledne jsme mohli pořádně zmoknout, ale v průběhu večera kolem 21 hodin se kapky změnily na vločky a sníh stále houstl. Tentokrát nejméně sněžilo v Beskydech a Jeseníkách. "Sněžení bylo občas i intenzivní. V nižších polohách napadlo 10 cm, místy zejména na Burntálsku a Opavsku 15 až 20 a ojediněle i přes 20 cm nového sněhu," říká meteorolog Tomáš Ostrožlík.

Silničáři se ještě večer vydali do boje s přívaly sněhu a silnice se jim dařilo držet průjezdné. Ráno sice mírně přibylo dopravních nehod, ale nebylo to nijak dramatické. O to více práce měli hasiči, kteří řešili především polámané stromy. "V noci přišel nárůst událostí. Nejčastěji polámané stromy a větve. Zatím je to bez zranění," popisuje zastupující mluvčí HZS MS kraje Lukáš Popp.

V Havířově Šumbarku pak způsobil těžký sníh problémy tenisovému klubu, který v zimě používá nad kurty nafukovací halu. "Váha sněhu převýšila tlak té haly a ta si sedla na zem. Rozbily se světla a ohnuly se sloupky sítě," uvádí prezident tenisového klubu Petr Špok.

Podle meteorologů by už v následujících dnech sněžit nemělo a mělo by se i oteplovat. kvůli inverzi se ale zřejmě zhorší kvalita ovzduší. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 14:57
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu