Reklama

Vítkovice uspořádaly turnaj pro mladé hokejisty

Možná už jste slyšeli o Vologdské oblasti v Rusku, která je partnerským regionem Moravskoslezského kraje. V těchto dnech dorazili z jejího hlavního města Vologdy do Ostravy mladí hokejisté, aby změřili své síly s kluby z našeho regionu. Turnaj uspořádaly HC Vítkovice.

Reklama

Rusko patří mezi hokejové velmoci a pro naše mladé hokejisty je konfrontace s jejich hrou velmi důležitá. Proto využil hokejový klub Vítkovice partnerství MS kraje s Vologdskou oblastí a uspořádaly turnaj pro hráče narozené v roce 2005. Kromě hráčů z Vologdy se ho zúčastnili také hokejisté Třince, Havířova, Poruby a samozřejmě domácích Vítkovic. "Moravskoslezské hokejové hry hráčů kategorie do 13 let jsou prvním turnajem, který pořádáme ve spolupráce MS kraje a Vologdské oblasti, která je partnerským regionem. Náš tým 8. třídy se zúčastnil turnaje ve Vologdě loni v srpnu a recipročně přijeli hráči Vologdy na naše hry," uvádí prezident HC Vítkovice Petr Handl. 

Hokejový turnaj samozřejmě není to jediné, co mladí hráči v Ostravě absolvují. Organizátoři pro ně připravili pestrý program. Trenéři místních klubů zase uvítali konfrontaci stylu a tréninkového přístupu. "Úroveň mladých hokejistu je podobná. Tréninkové procesy jsou ale jiné. My trénujeme intenzivněji a rychleji. Více se zaměřujeme na techniku," říká prezident hokejového klubu Vologda Sergej Martiněnko.

Turnaj je třídenní a utkají se v něm mezi sebou všechny týmy. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 15:43
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu