Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítkovice uspořádaly turnaj pro mladé hokejisty

Možná už jste slyšeli o Vologdské oblasti v Rusku, která je partnerským regionem Moravskoslezského kraje. V těchto dnech dorazili z jejího hlavního města Vologdy do Ostravy mladí hokejisté, aby změřili své síly s kluby z našeho regionu. Turnaj uspořádaly HC Vítkovice.

Rusko patří mezi hokejové velmoci a pro naše mladé hokejisty je konfrontace s jejich hrou velmi důležitá. Proto využil hokejový klub Vítkovice partnerství MS kraje s Vologdskou oblastí a uspořádaly turnaj pro hráče narozené v roce 2005. Kromě hráčů z Vologdy se ho zúčastnili také hokejisté Třince, Havířova, Poruby a samozřejmě domácích Vítkovic. "Moravskoslezské hokejové hry hráčů kategorie do 13 let jsou prvním turnajem, který pořádáme ve spolupráce MS kraje a Vologdské oblasti, která je partnerským regionem. Náš tým 8. třídy se zúčastnil turnaje ve Vologdě loni v srpnu a recipročně přijeli hráči Vologdy na naše hry," uvádí prezident HC Vítkovice Petr Handl. 

Hokejový turnaj samozřejmě není to jediné, co mladí hráči v Ostravě absolvují. Organizátoři pro ně připravili pestrý program. Trenéři místních klubů zase uvítali konfrontaci stylu a tréninkového přístupu. "Úroveň mladých hokejistu je podobná. Tréninkové procesy jsou ale jiné. My trénujeme intenzivněji a rychleji. Více se zaměřujeme na techniku," říká prezident hokejového klubu Vologda Sergej Martiněnko.

Turnaj je třídenní a utkají se v něm mezi sebou všechny týmy. 

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail