Vítkovice uspořádaly turnaj pro mladé hokejisty

Možná už jste slyšeli o Vologdské oblasti v Rusku, která je partnerským regionem Moravskoslezského kraje. V těchto dnech dorazili z jejího hlavního města Vologdy do Ostravy mladí hokejisté, aby změřili své síly s kluby z našeho regionu. Turnaj uspořádaly HC Vítkovice.

Rusko patří mezi hokejové velmoci a pro naše mladé hokejisty je konfrontace s jejich hrou velmi důležitá. Proto využil hokejový klub Vítkovice partnerství MS kraje s Vologdskou oblastí a uspořádaly turnaj pro hráče narozené v roce 2005. Kromě hráčů z Vologdy se ho zúčastnili také hokejisté Třince, Havířova, Poruby a samozřejmě domácích Vítkovic. "Moravskoslezské hokejové hry hráčů kategorie do 13 let jsou prvním turnajem, který pořádáme ve spolupráce MS kraje a Vologdské oblasti, která je partnerským regionem. Náš tým 8. třídy se zúčastnil turnaje ve Vologdě loni v srpnu a recipročně přijeli hráči Vologdy na naše hry," uvádí prezident HC Vítkovice Petr Handl. 

Hokejový turnaj samozřejmě není to jediné, co mladí hráči v Ostravě absolvují. Organizátoři pro ně připravili pestrý program. Trenéři místních klubů zase uvítali konfrontaci stylu a tréninkového přístupu. "Úroveň mladých hokejistu je podobná. Tréninkové procesy jsou ale jiné. My trénujeme intenzivněji a rychleji. Více se zaměřujeme na techniku," říká prezident hokejového klubu Vologda Sergej Martiněnko.

Turnaj je třídenní a utkají se v něm mezi sebou všechny týmy. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 13.12. 7:06
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 13.12. 7:06
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků