Vítkovice uspořádaly turnaj pro mladé hokejisty

Možná už jste slyšeli o Vologdské oblasti v Rusku, která je partnerským regionem Moravskoslezského kraje. V těchto dnech dorazili z jejího hlavního města Vologdy do Ostravy mladí hokejisté, aby změřili své síly s kluby z našeho regionu. Turnaj uspořádaly HC Vítkovice.

Rusko patří mezi hokejové velmoci a pro naše mladé hokejisty je konfrontace s jejich hrou velmi důležitá. Proto využil hokejový klub Vítkovice partnerství MS kraje s Vologdskou oblastí a uspořádaly turnaj pro hráče narozené v roce 2005. Kromě hráčů z Vologdy se ho zúčastnili také hokejisté Třince, Havířova, Poruby a samozřejmě domácích Vítkovic. "Moravskoslezské hokejové hry hráčů kategorie do 13 let jsou prvním turnajem, který pořádáme ve spolupráce MS kraje a Vologdské oblasti, která je partnerským regionem. Náš tým 8. třídy se zúčastnil turnaje ve Vologdě loni v srpnu a recipročně přijeli hráči Vologdy na naše hry," uvádí prezident HC Vítkovice Petr Handl. 

Hokejový turnaj samozřejmě není to jediné, co mladí hráči v Ostravě absolvují. Organizátoři pro ně připravili pestrý program. Trenéři místních klubů zase uvítali konfrontaci stylu a tréninkového přístupu. "Úroveň mladých hokejistu je podobná. Tréninkové procesy jsou ale jiné. My trénujeme intenzivněji a rychleji. Více se zaměřujeme na techniku," říká prezident hokejového klubu Vologda Sergej Martiněnko.

Turnaj je třídenní a utkají se v něm mezi sebou všechny týmy. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

JTA - Holding, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Cieslar, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 32 830 Kč do 34 830 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků