Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vychovává k řemeslu už i předškoláky

Malí řemeslníci. To je zbrusu nový projekt, který má vychovávat děti k řemeslu už od předškolního věku. Pilotní projekt odstartoval v Mateřské škole Na Jízdárně a děti z něj byly nadšeny.

Kluci z MŠ na Jízdárně si mohli osahat kladívka, vrtačky, kleště a jiná nářadí díky pilotnímu projektu Malý řemeslník. Ten odstartoval právě v Mateřské škole Na Jízdárně a postupně si budou moci vyrobit 5 různých předmětů i děti z dalších ostravských školek. Půjde o udičku, lodičku, formuli, robota a letadlo.

“Tak malý řemeslník je pilotní projekt, který testujeme nyní na 55 školkách a vlastně formou workshopu, který trvá 2 setkání, se malé děti učí, jak vyrábět  předmět manuálně, učí se používat malé nástroje a na konci celého workshopu si vlastně odnášejí hotový produkt,” uvádí Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy

S manuální prací, se děti běžně nesetkávají. Pokud se totiž v dnešní době někomu něco pokazí, okamžitě si zavolá o pomoc, aniž by se pokusil sám pro to něco udělat.

“Přece jenom, když se vám dneska pokazí auto, tak už ho nikdo neopravuje, každý ho dá do servisu. Když se vám pokazí pračka, tak ji spíš vyhodíte a koupíte novou. Takže najednou to řemeslo jako takové není vidět. Jsou v odborných dílnách, ale doma už se pomalinku vytrácí,” říká Petr Vitásek, autor projektu, Dolní oblasti Vítkovice

Speciální kurzy pro mateřské školy, které připravil spolek Dolní oblast Vítkovice,  budou probíhat do konce června roku 2020. Určeny jsou pro 660 předškoláků a ostravský magistrát za ně zaplatí více než jeden a půl milionu korun.

Nahlásit chybu
BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail