Ostrava vychovává k řemeslu už i předškoláky

Malí řemeslníci. To je zbrusu nový projekt, který má vychovávat děti k řemeslu už od předškolního věku. Pilotní projekt odstartoval v Mateřské škole Na Jízdárně a děti z něj byly nadšeny.

Kluci z MŠ na Jízdárně si mohli osahat kladívka, vrtačky, kleště a jiná nářadí díky pilotnímu projektu Malý řemeslník. Ten odstartoval právě v Mateřské škole Na Jízdárně a postupně si budou moci vyrobit 5 různých předmětů i děti z dalších ostravských školek. Půjde o udičku, lodičku, formuli, robota a letadlo.

“Tak malý řemeslník je pilotní projekt, který testujeme nyní na 55 školkách a vlastně formou workshopu, který trvá 2 setkání, se malé děti učí, jak vyrábět  předmět manuálně, učí se používat malé nástroje a na konci celého workshopu si vlastně odnášejí hotový produkt,” uvádí Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy

S manuální prací, se děti běžně nesetkávají. Pokud se totiž v dnešní době někomu něco pokazí, okamžitě si zavolá o pomoc, aniž by se pokusil sám pro to něco udělat.

“Přece jenom, když se vám dneska pokazí auto, tak už ho nikdo neopravuje, každý ho dá do servisu. Když se vám pokazí pračka, tak ji spíš vyhodíte a koupíte novou. Takže najednou to řemeslo jako takové není vidět. Jsou v odborných dílnách, ale doma už se pomalinku vytrácí,” říká Petr Vitásek, autor projektu, Dolní oblasti Vítkovice

Speciální kurzy pro mateřské školy, které připravil spolek Dolní oblast Vítkovice,  budou probíhat do konce června roku 2020. Určeny jsou pro 660 předškoláků a ostravský magistrát za ně zaplatí více než jeden a půl milionu korun.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

ZŠ a MŠ, Dětský domov, Praktická škola - Milovice, ul. Topolová

od 10 000 do 11 000 Kč/měsíc

Detail

B2B Partner s.r.o., ProLogis Park

od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

KONEVA.BEL s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků