Za šikanování spoluvězně dostal recidivista 5 let vězení

Dlouho si na svobodě nepobyl 28letý mladík z Ostravy, který čelí obvinění za šikanování spoluvězně. Svého kolegu z cely ve Věznici Heřmanice měl před dvěma roky mlátit, nutit ho vyprávět pohádky a nebo ho pálit zapálenými novinami. Obžalovaný byl mezitím propuštěn, ale v pondělí ho senát potrestal dalšími pěti roky za mřížemi.

Reklama

Antonín Rác je protřelý kriminálník, který už byl trestán mnohokrát. V Heřmanické věznici byl jako doma a za kázeňské prohřešky skončil v roce 2017 na speciálním oddělení. Na cele s ním byli samí Romové až na jednoho muže a právě toho si vybral, jako svého sluhu. "Požadoval různé úsluhy. Musel mýt nádobí i vytírat. Taky po něm chtěl, aby mu vyprávěl pohádky. Když mu nevyhověl, bil ho tyčí, zapaloval matraci, na které poškozený spal, bil ho otevřenou dlaní. Jednou vzal šňůru od sluchátek a tou ho tak přiškrtil, až omdlel," popisuje žalobkyně Marta Schulmeisterová.

I když na policii spoluvězni popsali, co se dělo, u soudu všichni shodně utrpěli ztrátu paměti a nebo vše zlehčovali. Šikanovaný vězeň prý naopak zveličoval, aby se dostal na normální oddělení. Prý byl slabý kus, který si všechno moc bral. Většina odpovědí svědků na otázky končila stejně: "Já si nic nepamatuju z těch událostí."

Obžalovaný vše popřel. Připustil pouze drobné konflikty a jednu, dvě facky, když se spoluvězeň údajně neuměl chovat. "Nemám k tomu co říct, je to zbytečné, šaškárna."

Soudkyně obžalovanému, ani jeho kumpánům z vězení neuvěřila a odsoudila ho na 5 let vězení. Usvědčily ho výpovědi vychovatelů i znalecké posudky.
Vítání jara / tvořivé dílny pro MŠ a ZŠ

01.04. 9:00 - 30.04. 16:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Třanovická desítka a MAj FEST / běžecký závod a festival

18.05. 15:00 - 19.04. 5:13
Celý MS kraj, obec Třanovice (okres Frýdek - Místek),

KAXL s.r.o.
Nový Jičín
od 18 800 Kč

Detail

Stáj MUSTANG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč

Detail

Saft Ferak a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu