Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za šikanování spoluvězně dostal recidivista 5 let vězení

Dlouho si na svobodě nepobyl 28letý mladík z Ostravy, který čelí obvinění za šikanování spoluvězně. Svého kolegu z cely ve Věznici Heřmanice měl před dvěma roky mlátit, nutit ho vyprávět pohádky a nebo ho pálit zapálenými novinami. Obžalovaný byl mezitím propuštěn, ale v pondělí ho senát potrestal dalšími pěti roky za mřížemi.

Antonín Rác je protřelý kriminálník, který už byl trestán mnohokrát. V Heřmanické věznici byl jako doma a za kázeňské prohřešky skončil v roce 2017 na speciálním oddělení. Na cele s ním byli samí Romové až na jednoho muže a právě toho si vybral, jako svého sluhu. "Požadoval různé úsluhy. Musel mýt nádobí i vytírat. Taky po něm chtěl, aby mu vyprávěl pohádky. Když mu nevyhověl, bil ho tyčí, zapaloval matraci, na které poškozený spal, bil ho otevřenou dlaní. Jednou vzal šňůru od sluchátek a tou ho tak přiškrtil, až omdlel," popisuje žalobkyně Marta Schulmeisterová.

I když na policii spoluvězni popsali, co se dělo, u soudu všichni shodně utrpěli ztrátu paměti a nebo vše zlehčovali. Šikanovaný vězeň prý naopak zveličoval, aby se dostal na normální oddělení. Prý byl slabý kus, který si všechno moc bral. Většina odpovědí svědků na otázky končila stejně: "Já si nic nepamatuju z těch událostí."

Obžalovaný vše popřel. Připustil pouze drobné konflikty a jednu, dvě facky, když se spoluvězeň údajně neuměl chovat. "Nemám k tomu co říct, je to zbytečné, šaškárna."

Soudkyně obžalovanému, ani jeho kumpánům z vězení neuvěřila a odsoudila ho na 5 let vězení. Usvědčily ho výpovědi vychovatelů i znalecké posudky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy