Za šikanování spoluvězně dostal recidivista 5 let vězení

Dlouho si na svobodě nepobyl 28letý mladík z Ostravy, který čelí obvinění za šikanování spoluvězně. Svého kolegu z cely ve Věznici Heřmanice měl před dvěma roky mlátit, nutit ho vyprávět pohádky a nebo ho pálit zapálenými novinami. Obžalovaný byl mezitím propuštěn, ale v pondělí ho senát potrestal dalšími pěti roky za mřížemi.

Antonín Rác je protřelý kriminálník, který už byl trestán mnohokrát. V Heřmanické věznici byl jako doma a za kázeňské prohřešky skončil v roce 2017 na speciálním oddělení. Na cele s ním byli samí Romové až na jednoho muže a právě toho si vybral, jako svého sluhu. "Požadoval různé úsluhy. Musel mýt nádobí i vytírat. Taky po něm chtěl, aby mu vyprávěl pohádky. Když mu nevyhověl, bil ho tyčí, zapaloval matraci, na které poškozený spal, bil ho otevřenou dlaní. Jednou vzal šňůru od sluchátek a tou ho tak přiškrtil, až omdlel," popisuje žalobkyně Marta Schulmeisterová.

I když na policii spoluvězni popsali, co se dělo, u soudu všichni shodně utrpěli ztrátu paměti a nebo vše zlehčovali. Šikanovaný vězeň prý naopak zveličoval, aby se dostal na normální oddělení. Prý byl slabý kus, který si všechno moc bral. Většina odpovědí svědků na otázky končila stejně: "Já si nic nepamatuju z těch událostí."

Obžalovaný vše popřel. Připustil pouze drobné konflikty a jednu, dvě facky, když se spoluvězeň údajně neuměl chovat. "Nemám k tomu co říct, je to zbytečné, šaškárna."

Soudkyně obžalovanému, ani jeho kumpánům z vězení neuvěřila a odsoudila ho na 5 let vězení. Usvědčily ho výpovědi vychovatelů i znalecké posudky.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků