81letý řidič srazil chodkyni, za pár minut později sám havaroval a zemřel

V pondělí 25. března 2019 krátce před devátou hodinou ranní došlo na ulici Novojičínské ve Štramberku k havárii osobního vozidla Fiat. Podle dosavadního šetření tu měl jednaosmdesátiletý řidič z dosud nezjištěných příčin sjet mimo vozovku a narazit do stromu. I přes rychlý zásah složek IZS, včetně provedené resuscitace, konstatoval lékař na místě smrt řidiče uvedeného vozidla.

"V souvislosti s touto havárií probíhá vyšetřování předchozí dopravní nehody, ke které došlo ten samý den, na ulici Záuličí ve Štramberku, a to v době okolo 8:50 hodin. Řidič výše uvedeného vozidla Fiat měl z neznámých příčin přejet na levou krajnici vozovky, kde došlo ke střetu s chodkyní, vlivem čehož tato utrpěla zranění s nutností ošetření v nemocnici. Řidič z místa nehody dál pokračoval v jízdě a následně havaroval na ulici Novojičínské. Možnou příčinou dopravní nehody a havárie by mohla být nenadálá zdravotní indispozice řidiče, více však ukáže výsledek soudní pitvy. Vyšetřování přesné příčiny stále pokračuje," uvádí v tiskové zprávě mluvčí PČR Petr Směták.

"Posádky ZZS MSK zasahovaly v pondělí 25. března bezprostředně po sobě u dvou dopravních nehod, které se odehrály jen několik kilometrů od sebe v katastru města Štramberk na Novojičínsku. Na místech událostí zasahovaly dvě pozemní posádky záchranné služby, a také letečtí záchranáři. Nejprve osm minut před devátou ráno přijali operátoři ZZS informaci o střetu automobilu s chodcem. Ošetřit bylo nutno osmdesátiletou ženu, která po kolizi utrpěla poranění hlavy a dolní končetiny. Zůstala při vědomí a v době zásahu byla mimo přímé ohrožení života. Posádka RZP ji následně předala na úrazové ambulanci novojičínské nemocnice. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, následně stejné vozidlo, které se účastnilo první nehody, od níž pokračovalo dále v jízdě, havarovalo. Jen o několik minut později narazilo do stromu. Jednaosmdesátiletý muž, který v automobilu cestoval, nejevil po vyproštění žádné známky života. Nepřímou srdeční masáž u něj zahájili hasiči, v rozšířené resuscitaci následně pokračovali záchranáři, včetně posádky LZS. Snaha obnovit krevní oběh pacienta však byla marná a lékař musel konstatovat jeho smrt. Okolnosti události nasvědčují možnosti, že u řidiče vozidla mohlo dojít k náhlé zdravotní indispozici, způsobení dopravní nehody a následnému selhání základních životních funkcí," komentuje obě události z pohledu záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Ilustrační foto
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 20:04
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 20:04
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 20:04
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků