Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

81letý řidič srazil chodkyni, za pár minut později sám havaroval a zemřel

V pondělí 25. března 2019 krátce před devátou hodinou ranní došlo na ulici Novojičínské ve Štramberku k havárii osobního vozidla Fiat. Podle dosavadního šetření tu měl jednaosmdesátiletý řidič z dosud nezjištěných příčin sjet mimo vozovku a narazit do stromu. I přes rychlý zásah složek IZS, včetně provedené resuscitace, konstatoval lékař na místě smrt řidiče uvedeného vozidla.

"V souvislosti s touto havárií probíhá vyšetřování předchozí dopravní nehody, ke které došlo ten samý den, na ulici Záuličí ve Štramberku, a to v době okolo 8:50 hodin. Řidič výše uvedeného vozidla Fiat měl z neznámých příčin přejet na levou krajnici vozovky, kde došlo ke střetu s chodkyní, vlivem čehož tato utrpěla zranění s nutností ošetření v nemocnici. Řidič z místa nehody dál pokračoval v jízdě a následně havaroval na ulici Novojičínské. Možnou příčinou dopravní nehody a havárie by mohla být nenadálá zdravotní indispozice řidiče, více však ukáže výsledek soudní pitvy. Vyšetřování přesné příčiny stále pokračuje," uvádí v tiskové zprávě mluvčí PČR Petr Směták.

"Posádky ZZS MSK zasahovaly v pondělí 25. března bezprostředně po sobě u dvou dopravních nehod, které se odehrály jen několik kilometrů od sebe v katastru města Štramberk na Novojičínsku. Na místech událostí zasahovaly dvě pozemní posádky záchranné služby, a také letečtí záchranáři. Nejprve osm minut před devátou ráno přijali operátoři ZZS informaci o střetu automobilu s chodcem. Ošetřit bylo nutno osmdesátiletou ženu, která po kolizi utrpěla poranění hlavy a dolní končetiny. Zůstala při vědomí a v době zásahu byla mimo přímé ohrožení života. Posádka RZP ji následně předala na úrazové ambulanci novojičínské nemocnice. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, následně stejné vozidlo, které se účastnilo první nehody, od níž pokračovalo dále v jízdě, havarovalo. Jen o několik minut později narazilo do stromu. Jednaosmdesátiletý muž, který v automobilu cestoval, nejevil po vyproštění žádné známky života. Nepřímou srdeční masáž u něj zahájili hasiči, v rozšířené resuscitaci následně pokračovali záchranáři, včetně posádky LZS. Snaha obnovit krevní oběh pacienta však byla marná a lékař musel konstatovat jeho smrt. Okolnosti události nasvědčují možnosti, že u řidiče vozidla mohlo dojít k náhlé zdravotní indispozici, způsobení dopravní nehody a následnému selhání základních životních funkcí," komentuje obě události z pohledu záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Ilustrační foto

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy