Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turnaj POLAR Street Hockey má příznivce i v Novém Jičíně

Florbalový turnaj Polar Street Hockey se blíží do svého finále. Letos podruhé se jej účastní také žáci novojičínské Základní školy GALAXIE.

Žáky novojičínské Základní školy GALAXIE jsme zastihli na jednom z florbalových tréninků. V turnaji Polar Street Hockey porazili v oblastním kole Hladké Životice a postupují dále.

“Nadšení ja samozřejmě veliké, protože florbal je pro děti hra atraktivní. Měli jsme obrovskou poptávku, děti se na turnaj ptaly, neustále  mezi sebou tvořily nové týmy, takže jsme museli opravdu vybírat,” uvedl Daniel Přáda, ředitel ZŠ GALAXIE, Nový Jičín.  

“Super na tom je, že si umíme nahrávat a dáváme góly,” vylíčil své pocity z turnaje jeden z hráčů florbalový tým ZŠ GALAXIE, Nový Jičín. “Baví mě na tom, že je to rychlá hra,” přidal se spoluhráč. “Pár gólů už jsem dal a věřím, že další budou padat,” reagoval další člen týmu. “Pokusíme se to vyhrát,” uzavřel za tým jeho brankář.

Populární florbal zařazují na této škole do běžných hodin tělesné výchovy a je také oblíbenou aktivitou v rámci družiny.  Nicméně turnaj Polar Street Hockey hrají s mladšími chlapci ze třetí až páté třídy, a tak si na úspěch ve velkém finále příliš nevěří.  

“My soutěžní ambice úplně nemáme. Děláme to hlavně proto, aby se děti mohly hýbat,  aby si zahrály, aby si mezi sebou vytvořily nějaký kolektiv, zkusily si takovou zdravou soutěživost,”   

Do turnaje Polar Street Hockey se zapojily tisíce dětí z Moravskoslezského a Olomouckého kraje a také ze Vsetínska. Finále se koná 11. dubna ve Sportovní hale Ostrava Dubina.

Hlavním partnerem akce je Residomo. Dalšími partnery jsou Revírní bratrská pokladna - zdravotní pojišťovna a Moravskoslezský kraj.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

BETAFIT s.r.o. - Jirny

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Oplatky Košař s.r.o. - Pozlovice

od 17 700 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků