Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ZŠ TGM z Frýdlantu n.O. proběhl Den zdraví

Na Základní škole TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl Den zdraví. Žáci postupně prošli několika stanovišti, na kterých si vyzkoušeli třeba první pomoc, nebo se dozvěděli něco o zdravé výživě.

Lidé z celého světa si připomněli Světový den zdraví. Do akce se zapojila také Základní škola TGM z Frýdlantu nad Ostravicí.

“Tento projektový den jsme zavedli minulý rok a rozhodli jsme se, že ho budeme dělat každoročně. Každým rokem se budou opakovat stejně akce, takže žák, který v šesté třídě začne jednu aktivitu, tak v deváté potom projde všemi aktivitami, které v tom Dni zdraví jsou,” sdělila ředitelka ZŠ TGM Frýdlant nad Ostravicí Lenka Matušková.

Některé aktivity se odehrávaly mimo školu, jiné proběhly na její půdě.

“Snažíme se dětem ukázat, jak se můžou zbavit bolestí páteře, jak posílit hlavně ty hluboko uložené svaly, které drží tu páteř vzpřímenou,” řekla trenérka jógy.

“My učíme děti první pomoc, resuscitaci, ošetření základních úrazů a podobně,” popsala studentka zdravotnické školy.

Anketa, žáci: “Zkoušíme první pomoc, abychom dokázali někomu pomoci.” 2. “Je tady opičí dráha, Podlez, skoky…  Je to super.”

Žáci devátých ročníků absolvovali také přednášku týkající se zdravé výživy. Nově nabyté poznatky pak zúročili ve školních kuchyňkách, kde si zkusili připravit zdravý pokrm.

Nahlásit chybu


K tématu
Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ASTRAFOOD a.s., Šenov u Karviné (Šachetní 1268, Kaštanová 688)
Šenov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail