Reklama

Na ZŠ TGM z Frýdlantu n.O. proběhl Den zdraví

Na Základní škole TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl Den zdraví. Žáci postupně prošli několika stanovišti, na kterých si vyzkoušeli třeba první pomoc, nebo se dozvěděli něco o zdravé výživě.

Reklama

Lidé z celého světa si připomněli Světový den zdraví. Do akce se zapojila také Základní škola TGM z Frýdlantu nad Ostravicí.

“Tento projektový den jsme zavedli minulý rok a rozhodli jsme se, že ho budeme dělat každoročně. Každým rokem se budou opakovat stejně akce, takže žák, který v šesté třídě začne jednu aktivitu, tak v deváté potom projde všemi aktivitami, které v tom Dni zdraví jsou,” sdělila ředitelka ZŠ TGM Frýdlant nad Ostravicí Lenka Matušková.

Některé aktivity se odehrávaly mimo školu, jiné proběhly na její půdě.

“Snažíme se dětem ukázat, jak se můžou zbavit bolestí páteře, jak posílit hlavně ty hluboko uložené svaly, které drží tu páteř vzpřímenou,” řekla trenérka jógy.

“My učíme děti první pomoc, resuscitaci, ošetření základních úrazů a podobně,” popsala studentka zdravotnické školy.

Anketa, žáci: “Zkoušíme první pomoc, abychom dokázali někomu pomoci.” 2. “Je tady opičí dráha, Podlez, skoky…  Je to super.”

Žáci devátých ročníků absolvovali také přednášku týkající se zdravé výživy. Nově nabyté poznatky pak zúročili ve školních kuchyňkách, kde si zkusili připravit zdravý pokrm.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 17.06. 1:04
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu