Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelka Rychvaldu na Karvinsku slaví 101 let

  • Rychvald,

Teď vás zavedeme na společnou narozeninovou oslavu jubilantů nad 80 let do města Rychvald na Karvinsku. Mezi oslavenci byla i paní Marie Horáková, která letos slaví 101. narozeniny. Vedení města pro všechny připravilo pestrý kulturní program a praktické dárky.

Tohle je paní Marie Horáková. Narodila se 23. června roku 1918, tedy před 101 lety . Společně se svým synem a dalšími letošními jubilanty ve věku nad 80 let, převzala z rukou starosty města Rychvald velkou kytici a gratulaci ke 101. narozeninám.

"Tato akce je tady pravidelná, je to pro občany a jejich doprovod, dnes jich tady je přes 70 těch jubilantů," řekl starosta města Rychvaldu Milan Starostka.

Ale zpátky k nejstarší obyvatelce - Paní Horáková žije v Rychvaldském pečovatelském domě od roku 2002, kdy se sem přestěhovala po smrti svého manžela. I když ji už zdravíčko neslouží tak, jak by si přála, stále je soběstačná a těší se ze života.

"Kolem sebe si udělám všechno, do koupelny, sama se vykoupu, snídani si sama udělám, nádobí si pomyju," prozradila jubilantka.

Má několik vnoučat a pravnoučat, z dětí má velkou radost. Mládí po válce neměla jednoduché, jak prozradil syn paní Horákové Pavel.

"Nic jiného nezbývalo, než se starat op hospodářství o rodinu, děcka," řekl syn

Recept na dlouhověkost jsme se ale tentokrát dozvěděli.

"Čistý vzduch, dobré jídlo, poctivé jídlo. No a práce a navzájem se aby se lidé milovali a nebyli proti sobě," dodala Horáková.

Sta a více let se v České republice dožilo loni celkem 438 mužů a žen.

“V Moravskoslezském kraji to bylo 40 lidí, 4 muži a 36 žen. Na konci loňského roku evidovala Česká správa sociálního zabezpečení dvě ženy ve věku 108 let. Nejstarší obyvatelka Moravskoslezského kraje měla 105 let," řekla mluvčí ČSSZ ČR Jana Buraňová.

Přítomné hosty pobavil na oslavě společných narozenin i pestrý kulturní program. Každý z jubilantů obdržel k narozeninám praktický dárek a přání mnoha zdraví do dalších let.
SHF: Velkolepá komorní hra

Dnes
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

VSP Group, a.s. - provozovna

od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s.

od 24 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

DISPONERO s.r.o. - pracoviště Klášterec nad Ohří

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků