Reklama

Ostravští strážníci se zapojili do akce JEHLA

I letos se zapojili ostravští strážníci do akce JEHLA, která je zaměřená na sběr nebezpečného odpadu po narkomanech. Městská policie bohužel nachází odhozené injekční stříkačky denně, ale právě v úterý 16. dubna se na jejich sběr zaměřili ještě více a podpořili tak celorepublikovou akci.

Stáhnout video
Reklama

V desítkách měst celé české republiky jste mohli vidět strážníky se žlutými kontejnery na nebezpečný odpad. V našem kraji se připojila například Opava, Havířov nebo Ostrava. Hlídky strážníků prohledávaly vybrané lokality a sbíraly použité jehly od narkomanů.

Celostátní akce jehla proběhla už popáté. Vloni se připojilo asi 40 měst a za jediný den bylo vysbíráno přibližně tisíc použitých jehel. "Nejčastěji v okolí ubytoven, ve vyloučených lokalitách, v okolí dětských hřišť, zádvoří. Ti narkomani si to aplikují někde ve skrytu v anonymitě," popisuje strážník MP Ostrava Radomír Lamr.

Sběr jehel je běžnou prací strážníků i v jiné dny a bohužel jich nacházejí stále více. V loňském roce to bylo 6 tisíc kusů, což bylo téměř dvakrát více, než o rok dříve. "Důrazně doporučujeme občanům, pokud najdou nějakou stříkačku, aby ji nesbírali sami, ale zavolali linku MP 156,"  varuje mluvčí MP Ostrava Michael Beneš.

Kolik bude vysbíráno jehel při letošní akci Jehla vás budeme informovat v našem zpravodajství. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu