Ostravar Arena se chystá na MS v para hokeji

V Ostravar Aréně jsou v plném proudu přípravy zázemí i samotné ledové plochy pro blížící se Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019. Zatímco šatny pro týmy, které jsou všechny bezbariérové, neprocházejí výraznou úpravou, led i přístup na ledovou plochu zaměstnanci arény musejí téměř kompletně přizpůsobit přímo pro potřeby para hokejového světového šampionátu.

„V tuto chvíli už máme kompletně vyměněné mantinely. Stávající jsme museli nahradit přímo para hokejovými, které jsou průhledné. Přizpůsobit jsme museli také dvířka na střídačky i trestné lavice, tak aby byl možný bezbariérovy průjezd para hokejistů,“ řekl arena manager MS v para hokeji Ostrava 2019 Jan Szturc. Zaměstnanci Ostravar Arény ve spolupráci s týmem RT Torax Areny teď pokládají plastový led na samotné střídačky i trestné lavice. Probíhá také úprava a bělení ledové plochy.

Osm dnů před prvních vhazováním MS do Ostravy přivážejí jednotlivé týmy také veškeré své vybavení. Zásadními změnami prochází ale i okolí samotné ledové plochy. Běžně totiž aréna nabízí jen 17 míst pro vozičkáře. „Chceme ale nabídnout právě handicapovaným, aby mohli Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 pohodlně sledovat. Pro tyto účely tak v hale vzniklo speciální bezbariérové hlediště,“ řekl arena manager MS v para hokeji Ostrava 2019 Jan Szturc. Na svém místě je už také pódium pro kapu a DJ, kteří budou doprovázet živě veškerá utkání i mezi zápasové přestávky. „V následujících dvou dnech nebudeme rozhodně odpočívat, ale zaměříme se na značení Ostravar Arény i jejího okolí. Navigace bude sloužit nejen nejlepším para hokejovým týmům světa, ale hlavně i fanouškům, aby se přehledně vyznali nejen v tom, kde je v hale například fanzóna, bezbariérové toalety nebo občerstvení,“ dodal Jan Szturc.

Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků