Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policista prošel celé Česko na pomoc nemocnému Alexovi

Jak už z našeho zpravodajství víte, v minulých dnech se dva kamarádi z našeho kraje rozhodli získat peníze na pomoc těžce postiženému chlapci Alexovi. Pochod napříč republikou nakonec sice dokončil jen jeden z nich, ale i tak se vybralo přes 100 tisíc korun.

Alexandr Fojcik se narodil se ve 24. týdnu těhotenství, v nemocnici strávil půl roku a lékaři mu nedávali příliš šancí na přežití. Chlapec přesto bojuje a dnes už má 5 let, ale je těžce postižený. Léčba je velmi nákladná a proto se dva kamarádi rozhodli, že rodičům pomohou vybrat peníze při přechodu přes Česko. Do cíle v nejvýchodnějším místě země nakonec dorazil jen policista Jan Duraj. "Pochod splnil účel a jsem velmi rád. Dělali jsme to pro Alexe a to se splnilo. Má peníze na léčbu, takže paráda," říká bezprostředně po doběhu do cíle Jan Duraj.

Medializace charitativního pochodu pomohla a podařilo se vybrat přes 100 tisíc korun. "Je to super. Honza je báječný chlap," říká Alexova matka a otec ji doplňuje: "Jsme šťastní, že se vybralo tolik peněz. 23.5. jsme objednaní do neurorehabilitační kliniky. Jdeme na první kontrolu a budeme sestavovat rehabilitační plán."

Za 11 dní ušel příslušník krajské pořádkové jednotky Honza Duraj 650 kilometrů. Sbírka na Alexe bude ale otevřena až do konce roku a veškeré výdaje na Alexe půjdou přes Charitu Jablunkov.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy