V MS kraji začalo sloužit dvanáct nových sanitek

Všechny obyvatele našeho kraje jistě potěší zpráva, že záchranáři dostali 12 zbrusu nových sanitek. Pro bezchybné fungování záchranného systému je obměna starších vozů za nové velmi důležitá. Nákup financovala přímo zdravotnická záchranná služba z investičních prostředků.

Reklama

Zdravotnická záchranná služba MS kraje vyjíždí denně v průměru ke 320 zásahům a řada z pacientů je v přímém ohrožení života. Ať už jde o dopravní nehody, úrazy a nebo mozkové příhody či infarkty. Proto je velmi důležité, aby jejich technika byla stoprocentně připravená a spolehlivá. Je tedy nutná jejich pravidelné obměna. "Proces obměny je zhruba šesti, sedmiletý a pakliže dospěje do určité meze spolehlivosti, není vyřazeno, ale je v záloze," vysvětluje ředitel ZZS MS kraje Roman Gřegoř.

V regionu je neustále v provozu připraveno kdekoliv zasáhnout 62 vozidel v šesti územních odborech. Do nich patří i horské oblasti Beskyd a Jeseníků. Právě tam musejí sloužit vyšší sanitky s náhonem všech kol. Zatím je plně vybavena pouze sanitka pro Karvinou.

Pořízení sanitek financuje ze svých prostředků záchranná služba. Krajský úřad ale uvolnil 35 milionů korun na dalších 10 sanitek. "Byl jsem rád, že se nám podařilo přesvědčit vedení i zastupitelstvo kraje, že těch 35 milionů pro naši záchranku je nutných a je," potvrzuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

I když je náš kraj  dostatečně pokryt posádkami záchranné služby, stále je velké množství zbytečných výjezdů. Zdravotníci proto žádají, aby lidé tísňové volání využívali pouze, když je opravdu potřeba rychlá pomoc. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 21.07. 19:08
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

HOTJET CZ s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Stavby COMPLET s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu