Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na středních školách budou učit jazyky rodilí mluvčí

Pro mladé lidi je velmi důležité, aby se naučili cizí jazyky. Proto chce vedení krajského úřadu, aby na středních školách v celém našem regionu vyučovali jazyky rodilí mluvčí. Jde o pilotní projekt, který by se měl postupně rozšířit do všech škol a nejprve se bude týkat angličtiny.

Moravskoslezský kraj investuje spoustu prostředků do vzdělávání a jednou z důležitých oblastí jsou cizí jazyky. Z výsledků maturit vyplývá, že náš region je na pátém místě ze všech krajů v zemi, což rozhodně není špatné, ale radní to chtějí ještě zlepšit. Proto investují téměř 4 miliony korun do projektu rodilých mluvčích. "Podařilo se nám do 48 krajských škol získat rodilé mluvčí, protože to není jednoduché," vysvětluje náměstek hejtmana Stanislav Folwarczný.

Kraj také pokračuje v důležitém projektu vzdělávání učitelů, kteří se mohou zdokonalovat v zahraničí. "V minulém školním roce učitelé vyjeli na kurzy do Anglie a rozšířili jsme to o partnerskou oblast Vologdy, kde pojedou ruštináři. Rozšířili jsme i odborný jazyk. Žáci gastro oborů pojedou do Koreje," dodává náměstek.

Všechny tyto projekty vedou k lepší uplatitelnosti absolventů středních škol na trhu práce. V regionu totiž působí stále více zahraničních firem a dobrá znalost cizího jazyku je pak pro uchazeče o práci velkou výhodou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy