Tragická nehoda na Opavsku: zemřeli tři lidé, pětiletá dívenka transportována do nemocnice

Dvě osobní auta se srazila na silnici č. 1/11 za Opavou u obce Vlaštovičky (silnice vedoucí na Bruntál). Podle předběžných informací policistů řidič osobního vozidla v prostoru zatáčky komunikace předjížděl a došlo ke střetu s protijedoucím automobilem. Při nehodě zemřely tři osoby, pětiletou dívenku záchranáři přepravili do nemocnice.

"Záchranáři se pokoušeli o záchranu muže neznámé totožnosti, který cestoval v jednom z automobilů. Přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči u něj došlo po naložení na palubu vrtulníku k selhání krevního oběhu a několik desítek minut trvající resuscitace nevedla k úspěchu. Pacient podlehl svým zraněním a lékař musel konstatovat jeho smrt. Posádky ošetřovaly pětiletou dívku, která utrpěla těžká poranění, a následně zajistili její transport do ostravské Fakultní nemocnice. V době předání na pracovišti urgentního příjmu byl její stav život ohrožující. V jednom z vozidel zůstaly zaklíněny dvě osoby – jednapadesátiletý muž a o tři roky mladší žena. Zasahující lékař ZZS zjistil, že nejeví známky života. Jejich poranění byla neslučitelná se životem a podlehli jim ještě před příjezdem záchranářů," komentuje zásah záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"S ohledem na charakter nehody (následků) byl na místo přivolán také policejní krizový intervent, přičemž důležitým prvkem práce těchto policejních specialistů je v této souvislosti poskytovat takzvanou první pomoc obětem a pozůstalým. Vzhledem k události bylo místo uzavřeno, policisté usměrňovali provoz, odkláněli dopravu po objízdných trasách. Samozřejmostí byla spolupráce s dalšími složkami integrovaného záchranného systému. Policisté samozřejmě zjišťovali a dokumentovali všechny informace a souvislosti, které měly s nehodou spojitost. Prověřování okolností nehody i nadále probíhá," uvádí k nehodě mluvčí PČR MSK Soňa Štětínská.

Foto: PČR
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Zítra 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 11.12. 11:33
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 11.12. 11:33
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků