Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič na Frýdeckomístecku objevil ve svém kamionu 5 migrantů, co s nimi bude?

Moravskoslezští policisté odboru cizinecké policie prověřují okolnosti detekce pěti tranzitujících nelegálních migrantů. Osoby byly nalezeny v neděli 7. července v nákladovém prostoru návěsu. Řidič kamionu měl z vozu slyšet nestandardní zvuky a poté v obavách kontaktoval zaměstnance čerpací stanice, která přivolala policisty.

"Osoby se měly ukrývat v nákladovém prostoru vozidla, aniž by o nich řidič věděl, cestou si nevšiml žádných okolností hodných zřetele a až nad ránem měl slyšet z předmětného prostoru zvláštní zvuky a hledat pomoc. Přivolaní policisté po otevření nákladového prostoru a jeho propátrání nalezli pět osob ve věku asi 20 let. Policisté cizinecké služby následně realizovali související úkony. Muži sdělili, že jsou z Afghánistánu. Policisté zjišťovali totožnost osob, byl přibrán tlumočník a konány veškeré potřebné úkony k zadokumentování stavu věci. Za jakých okolností se muži dostali do prostoru vozu, budeme i nadále prověřovat. Z dosud zjištěných okolností vyplývá, že cizinci měli na území státu vstoupit neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení opravňující je k pobytu na území státu," píše v tiskové zprávě mluvčí krajské policie Gabriela Pokorná. 

Mladé muže podle policie nejspíš čeká návrat buď do země, odkud nelegálně přicestovali nebo do země, kde žádali o azyl, tedy do Bulharska, Řecka nebo Slovenska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy