Řidič na Frýdeckomístecku objevil ve svém kamionu 5 migrantů, co s nimi bude?

Moravskoslezští policisté odboru cizinecké policie prověřují okolnosti detekce pěti tranzitujících nelegálních migrantů. Osoby byly nalezeny v neděli 7. července v nákladovém prostoru návěsu. Řidič kamionu měl z vozu slyšet nestandardní zvuky a poté v obavách kontaktoval zaměstnance čerpací stanice, která přivolala policisty.

"Osoby se měly ukrývat v nákladovém prostoru vozidla, aniž by o nich řidič věděl, cestou si nevšiml žádných okolností hodných zřetele a až nad ránem měl slyšet z předmětného prostoru zvláštní zvuky a hledat pomoc. Přivolaní policisté po otevření nákladového prostoru a jeho propátrání nalezli pět osob ve věku asi 20 let. Policisté cizinecké služby následně realizovali související úkony. Muži sdělili, že jsou z Afghánistánu. Policisté zjišťovali totožnost osob, byl přibrán tlumočník a konány veškeré potřebné úkony k zadokumentování stavu věci. Za jakých okolností se muži dostali do prostoru vozu, budeme i nadále prověřovat. Z dosud zjištěných okolností vyplývá, že cizinci měli na území státu vstoupit neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení opravňující je k pobytu na území státu," píše v tiskové zprávě mluvčí krajské policie Gabriela Pokorná. 

Mladé muže podle policie nejspíš čeká návrat buď do země, odkud nelegálně přicestovali nebo do země, kde žádali o azyl, tedy do Bulharska, Řecka nebo Slovenska.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

Dnes
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Zítra
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků