Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obří výbuch zdemoloval dům na Opavsku. Při explozi zemřel muž, nejspíš hledač "pokladů"

Ve čtvrtek 8. srpna krátce po 17:00 hodině došlo v obci Strahovice (okres Opava) k výbuchu v rodinném domě. Následkem výbuchu došlo ke zborcení jedné části domu. Ještě před příjezdem záchranářů se dvěma osobám, které při výbuchu neutrpěly žádné poranění, podařilo dostat z rodinného domu ven. Další osoba byla nalezena v domě v místě výbuchu, její stav byl bohužel neslučitelný se životem.

"Na místě zasahovaly všechny složky IZS, policejní pyrotechnici, psovod a policejní krizový intervent. Způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena, ale lze předpokládat, že bude vysoká, výbuch poškodil dům natolik, že statik zakázal vstup do objektu. Policisté zabezpečili okolí místa činu, provádějí jeho ohledání, dokumentují a zajišťují důkazy. Příčina výbuchu je předmětem prověřování, bližší informace však budeme moci sdělit až na základě výsledků znaleckých zkoumání," uvádí k tragédii mluvčí PČR Petr Směták.

Podle dostupných informací se jednalo o muže, který s detektorem kovů nalezl munici a přinesl ji do sklepení domu, ta mu následně explodovala.

"Operační středisko hasičů bylo o události informováno ve čtvrtek v podvečer krátce před půl šestou. Do Strahovic ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Opava a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi 4 jednotky dobrovolných hasičů - Strahovice, Kobeřice, Bolatice a Opava-Kylešovice. Následkem výbuchu došlo ke zborcení čtvrtiny domu. Hasiči se zvýšenou opatrností oheň uhasili během několika minut. V tuto chvíli je na výstražnými páskami uzavřeném místě Policie ČR, vyšetřovatelé požárů HZS MSK, profesionální a dobrovolní hasiči, včetně těžké techniky Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín. Dům bude muset být patrně zbořen - vzhledem k narušené statice. Příčina výbuchu a následného požáru není zatím známa," uvádí k zásahu hasičů mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

"Zdravotnická záchranná služba byla ve čtvrtek 8. srpna vpodvečer volána k vážné události na Opavsku. Před půl šestou převzali operátoři prvotní informaci o výbuchu v domě z obce Strahovice. Podle sdělení došlo ke zranění více osob. Na místo proto ihned vyjely týmy ZZS ze základen v Dolním Benešově, Hlučíně, Opavě a vzlétl vrtulník LZS Ostrava. Pomoci přispěchaly celkem čtyři posádky, včetně dvou lékařských. Uvnitř domu byl explozí zasažen muž, který utrpěl poranění neslučitelná se životem a podlehl jim ještě před příjezdem záchranářů. Pomoci mu již nebylo možné. Záchranáři prohlédli sedmašedesátiletého muže, jenž nejevil známky vnějších poranění. Nevyžadoval ošetření a byl ponechán na místě události. Jednašedesátiletá žena byla posádkou ZZS ošetřena pro interní obtíže a duševní otřes. Ani u této pacientky neshledal lékař žádné zranění a po podání léků nebyl nutný její transport do zdravotnického zařízení," komentuje událost z pohledu zdravotnických záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail