Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uzavřený tunel na D1 u Klimkovic. Řidiči si stěžují na dlouhé kolony

Klimkovicemi od pátečního večera projíždí souvislá kolona vozidel. Středem města totiž vede objízdná trasa úseku dálnice D1 pro případ uzávěry Klimkovického tunelu. Ten je aktuálně uzavřen kvůli opravě a testování. Klimkovice se obávají, že frekvence dopravy městem ještě vzroste, protože hlavní nápor lidí vracejících se z dovolené teprve přijde.

"Naštěstí se podařilo minulý týden v pátek 2. srpna o měsíc dříve otevřít novou okružní křižovatku na hlavním tahu  městem, protože jinak by teď doprava v Klimkovicích zcela zkolabovala. Křižovatka naštěstí zůstává průjezdná a na vedlejších příjezdových silnicích od Hýlova a od náměstí se netvoří kolony, jako tomu bývalo při uzavření tunelu v minulosti. Pro klimkovické občany tak je sice aktuální dopravní situace velkou komplikací, ale nový rondel je významnou pomocí," uvedl starosta Klimkovic Jaroslav Varga. Odmítl ovšem žádost z centra Integrovaného záchranného systému, aby město nechalo vypnout semafory na hlavním tahu městem, protože ty brzdí dopravu svedenou z dálnice. "Chápeme, že pro řidiče je pomalý průjezd Klimkovicemi a čekání v kolonách na dálnici a na dálničních sjezdech opravdu stresující, ale není možné situaci řešit opět na úkor klimkovických občanů. Semafory potřebujeme mít v provozu, aby si chodci mohli zapnout zelenou a bezpečně přejít přes přechody," uvedl starosta. V té souvislosti připomněl, že mnohé komplikace související s dopravou po dálnici D1 město řeší s ŘSD už od dostavění tohoto úseku, mnohdy  bez jakékoliv odezvy, případně s řešením až po mnoha letech vyjednávání: obyvatele městské části Václavovice stále trápí nadměrný hluk z dálnice, zákaz sjezdu kamionů z dálnice do města se podařilo dořešit teprve loni a na žádosti o slíbené kompenzace v podobě výstavby turistických cest ŘSD zatím nereaguje, příslušné instituce se také dosud nezabývají požadavkem na stanovení jiné objízdné trasy pro případ dlouhodobé uzavírky dálničního Klimkovického tunelu, protože trasa před Klimkovice je stanovena jako objízdná jen pro krátkodobé uzávěry. 
V předchozích týdnech byl tunel uzavřen pouze ve směru na Ostravu a doprava byla svedena do levého tubusu. Úplná uzávěra tunelu začala v pátek 9. srpna ve 20 hodin a měla by trvat do pondělí 12. srpna. Poté bude až do 6. září uzavřen druhý tubus tunelu ve směru na Brno, doprava v obou směrech bude svedena do pravé části tunelu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy