Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chcete včelařit? Může vám na to přispět Moravskoslezský kraj, peníze jsou připraveny

Následující zpráva potěší především včelaře nebo majitele lesů. Moravskoslezský kraj totiž připravil finance na jejich podporu. Dotace by měly sloužit především na likvidaci kůrovce a pro začínající včelaře.

Majitelé lesů už řadu měsíců bojují s kůrovcovou kalamitou, která je naštěstí na ústupu. Moravskoslezský kraj jim chce pomoci a proto jim přispěje na některé nezbytné činnosti. Připraveno je pro ně 9 milionů korun, které by měly stačit pro zhruba 60 žádostí. "Finance jdou na úklid klestí, zpracování kůrovcového dřeva, pořízení štěrbinových lapačů a odparníků," popisuje náměstkyně hejtmana Jarmila Uvírová. 

Peníze pomohou majitelům nestátních lesů. Například to bude obec Velké Heraltice, Vrbno pod Pradědem, Lichnov, Široká Niva, Slatina či Uhlířov. Ten hospodaří s rozpočtem 400 tisíc korun a příspěvek kraje jim výrazně pomůže. "Peníze použijeme na oplocenky. Zasadíme mladý dubový porost a ten oplotíme, protože nepotřebujeme, aby se nám do něho dostala spárkatá zvěř," vysvětluje lesní hospodář obce Uhlířov Ondřej Martínek.

Dva miliony korun dostanou také včelaři. Kraj podporuje stabilizaci a zvýšení stavu včelstev už delší dobu. "Nejvíce se ujala podpora začínajících včelařů. To byla asi polovina žádostí," dodává Uvírová.

V uplynulých dvou letech už kraj přispěl na obnovu téměř 4 a půl tisícům úlů starších 15ti let. 




The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Galvanoplast Fischer Bohemia, s.r.o.

od 32 000 do 37 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola, Česká Lípa, Šluknovská 2904, příspěvková organizace

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků