Autobus plný mladých sportovců havaroval mezi Fulnekem a Vrchy, zranil se 18letý mladík

Složky integrovaného záchranného systému v pátek večer zasahovaly u nehody autobusu na Novojičínsku, mezi Fulnekem a obcí Vrchy. Cestovali v něm mladí fotbalisté z Příbrami, kteří se vraceli z turnaje v Opavě. Zraněn byl 18letý mladík.

Nehoda se stala na silnici 57 u Fulneku po půl osmé večer. Na místě probíhaly záchranné a vyprošťovací práce. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK Lukáš Humpl potvrdil, že při nehodě byl zraněn 18letý mladík, kterého ošetřili záchranáři a se středně těžkým zraněním krční páteře předali do péče lékařů nemocnice v Novém Jičíně.

"Celkem 32 osob museli v noci z pátku na sobotu zachraňovat hasiči z havarovaného autobusu na silnici I/57 poblíž Bílovce. Mladí sportovci z Příbrami a jejich realizační tým pak nalezli dočasné útočiště na hasičské zbrojnici ve Fulneku. V 19:37 hodin večer, v pátek 4. října 2019, přijalo operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje informaci o dopravní nehodě autobusu na silnici I/57 poblíž Fulneku. Z neznámých příčin zde sjel ze silnice autobus, který v té době převážel mladé fotbalisty vracející se z turnaje v Opavě. Krátce na to byly na místo události vyslány dvě hasičské jednotky, jednotka HZS Moravskoslezského kraje z Bílovce a místní dobrovolní hasiči z Fulneku. V době příjezdu hasičů na místo byl autobus převrácený na boku v příkopě vedle silnice. Hasiči bezprostředně nato zabezpečili místo nehody a započali se záchranou lidí uvězněných v autobusu. Hasiči z autobusu vyprostili celkem 32 osob, 27 mladých fotbalistů, 3 členy realizačního týmu a 2 řidiče autobusu. Jeden mladý fotbalista byl s podezřením na zranění převezen k dalšímu vyšetření do Novojičínské nemocnice. Všechny evakuované osoby hasiči za pomoci svých přepravních prostředků (jeden dodávkový automobil a malý autobus) odvezli do hasičské zbrojnice ve Fulneku, kde nalezli dočasné útočiště po dobu, kdy pro ně přijel náhradní autobus a odvezl je zpátky do Příbrami. Na hasičské zbrojnici bylo pro ně zajištěno jídlo i pití, včetně lehátek a spacáků tak, aby mohli, pokud možno v co největším pohodlí, počkat na příjezd náhradního autobusu. Kolem druhé hodiny po půlnoci se mladí fotbalisté dočkali a pokračovali ve zpáteční cestě do Příbrami," uvádí k zásahu případu mluvčí HZS MSK Marek Gašparín.

Doprava byla odkloněna přes Lukavec, v opačném směru přes Vítkov nebo Skřipov.

foto: Klára Bílá
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 17.11. 20:31
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 17.11. 20:31
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 17.11. 20:31
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků