Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobus plný mladých sportovců havaroval mezi Fulnekem a Vrchy, zranil se 18letý mladík

Složky integrovaného záchranného systému v pátek večer zasahovaly u nehody autobusu na Novojičínsku, mezi Fulnekem a obcí Vrchy. Cestovali v něm mladí fotbalisté z Příbrami, kteří se vraceli z turnaje v Opavě. Zraněn byl 18letý mladík.

Nehoda se stala na silnici 57 u Fulneku po půl osmé večer. Na místě probíhaly záchranné a vyprošťovací práce. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK Lukáš Humpl potvrdil, že při nehodě byl zraněn 18letý mladík, kterého ošetřili záchranáři a se středně těžkým zraněním krční páteře předali do péče lékařů nemocnice v Novém Jičíně.

"Celkem 32 osob museli v noci z pátku na sobotu zachraňovat hasiči z havarovaného autobusu na silnici I/57 poblíž Bílovce. Mladí sportovci z Příbrami a jejich realizační tým pak nalezli dočasné útočiště na hasičské zbrojnici ve Fulneku. V 19:37 hodin večer, v pátek 4. října 2019, přijalo operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje informaci o dopravní nehodě autobusu na silnici I/57 poblíž Fulneku. Z neznámých příčin zde sjel ze silnice autobus, který v té době převážel mladé fotbalisty vracející se z turnaje v Opavě. Krátce na to byly na místo události vyslány dvě hasičské jednotky, jednotka HZS Moravskoslezského kraje z Bílovce a místní dobrovolní hasiči z Fulneku. V době příjezdu hasičů na místo byl autobus převrácený na boku v příkopě vedle silnice. Hasiči bezprostředně nato zabezpečili místo nehody a započali se záchranou lidí uvězněných v autobusu. Hasiči z autobusu vyprostili celkem 32 osob, 27 mladých fotbalistů, 3 členy realizačního týmu a 2 řidiče autobusu. Jeden mladý fotbalista byl s podezřením na zranění převezen k dalšímu vyšetření do Novojičínské nemocnice. Všechny evakuované osoby hasiči za pomoci svých přepravních prostředků (jeden dodávkový automobil a malý autobus) odvezli do hasičské zbrojnice ve Fulneku, kde nalezli dočasné útočiště po dobu, kdy pro ně přijel náhradní autobus a odvezl je zpátky do Příbrami. Na hasičské zbrojnici bylo pro ně zajištěno jídlo i pití, včetně lehátek a spacáků tak, aby mohli, pokud možno v co největším pohodlí, počkat na příjezd náhradního autobusu. Kolem druhé hodiny po půlnoci se mladí fotbalisté dočkali a pokračovali ve zpáteční cestě do Příbrami," uvádí k zásahu případu mluvčí HZS MSK Marek Gašparín.

Doprava byla odkloněna přes Lukavec, v opačném směru přes Vítkov nebo Skřipov.

foto: Klára Bílá

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy