Veletrh v Brně může být životní příležitost. MS kraj prezentují chytré technologie

Letos je to poprvé, kdy se Moravskoslezský kraj spojil s Ústeckým a společně se prezentují na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Společná uhelná minulost přináší oběma regionů stejné problémy i východiska z nich. Množství technicky vzdělaných odborníků oba regiony předurčuje k rychlému technologickému rozvoji.

MS kraj je tradičním účastníkem Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno. Letos ale poprvé stříhali při slavnostním zahájení pásku zástupci dvou krajů. Náš kraj totiž spojila s krajem Ústeckým Platforma uhelných regionů a veletrh je vhodná příležitost pro prezentaci regionů s jasnou vizí a vysokým potenciálem pro rozvoj. "Máme společnou průmyslovou historii, historii těžby uhlí a máme i společnou vizi budoucnosti. Tzn. technologie, inovace, vodík," vysvětluje ředitel Krajského úřadu MS kraje Tomáš Kotyza. "Řešíme kompenzace v rámci útlumu těžby uhlí i změny ekonomiky," doplňuje náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.

Expozice MS kraje už také tradičně dává ve svém stánku prostor vybraným firmám z regionu. Jde o společnosti, které podnikají v oblasti chytrých technologií, vysokého strojírenství nebo technologií s vysokou přidanou hodnotou. "Sectron je ostravskou společností, která se specializuje na bezdrátové technologie pro průmyslové použití," říká ředitel společnosti Sectron Marek Zamarski. 

Expozice znovu potvrzuje, že těžký průmysl a hutnictví je již minulostí a dnes už MS kraj stále více regionem moderních technologií především IT.
Mikulášské odpoledne s rozsvěcením vánočního stromu v Bílovci

Zítra 13:00 - 06.12. 16:43
Celý MS kraj, Slezské náměstí a zámek, Bílovec

Den pro dětskou knihu v Bílovci

Zítra 13:00 - 06.12. 16:43
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 15:00 - 06.12. 16:43
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků