Veletrh v Brně může být životní příležitost. MS kraj prezentují chytré technologie

Letos je to poprvé, kdy se Moravskoslezský kraj spojil s Ústeckým a společně se prezentují na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Společná uhelná minulost přináší oběma regionů stejné problémy i východiska z nich. Množství technicky vzdělaných odborníků oba regiony předurčuje k rychlému technologickému rozvoji.

MS kraj je tradičním účastníkem Mezinárodního strojírenského veletrhu Brno. Letos ale poprvé stříhali při slavnostním zahájení pásku zástupci dvou krajů. Náš kraj totiž spojila s krajem Ústeckým Platforma uhelných regionů a veletrh je vhodná příležitost pro prezentaci regionů s jasnou vizí a vysokým potenciálem pro rozvoj. "Máme společnou průmyslovou historii, historii těžby uhlí a máme i společnou vizi budoucnosti. Tzn. technologie, inovace, vodík," vysvětluje ředitel Krajského úřadu MS kraje Tomáš Kotyza. "Řešíme kompenzace v rámci útlumu těžby uhlí i změny ekonomiky," doplňuje náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika.

Expozice MS kraje už také tradičně dává ve svém stánku prostor vybraným firmám z regionu. Jde o společnosti, které podnikají v oblasti chytrých technologií, vysokého strojírenství nebo technologií s vysokou přidanou hodnotou. "Sectron je ostravskou společností, která se specializuje na bezdrátové technologie pro průmyslové použití," říká ředitel společnosti Sectron Marek Zamarski. 

Expozice znovu potvrzuje, že těžký průmysl a hutnictví je již minulostí a dnes už MS kraj stále více regionem moderních technologií především IT.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 17.10. 15:01
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 17.10. 15:01
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 17.10. 15:01
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu