Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vychovali 12 dětí. Na Dni pěstounství v Dolních Vítkovicích byli nyní odměněni

Dolní oblast Vítkovice hostila o víkendu už tradiční a velmi oblíbenou akci Den pěstounství. Na setkání dětí a jejich náhradních rodičů byli oceněni výjimeční lidé, kteří pěstounství zasvětili velkou část života. Všichni si tuto akci moc užili.

Na Den pěstounství dorazí do Dolních Vítkovic vždy velké množství lidí. Je to dvojnásobná radost, protože to znamená, že o tuto bohulibou činnost je v našem kraji zájem. Největší část návštěvníků totiž tvoří právě náhradní rodiče a jejich děti. Ať už ty malé, které mají právě v péči a nebo i dospělí, kteří už žijí sami, ale přesto se se svými pěstouny samozřejmě stále setkávají. "Touto akcí chceme poděkovat všem pěstounským rodinám za to, že vychovávají dětí, které neměly to štěstí žít v biologické rodině," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jiří Navrátil.

Akci každoročně pořádá Moravskoslezský kraj a její nedílnou součástí je vždy i oceňování výjimečných lidí. Jde o rodiny, které nabídli zázemí dětem, které by jinak skončily v ústavech. Oceněni tak převzali manželé Flejberkovi, kteří už vychovali 12 dětí. "Zažili jsme už za 30 let s dětmi spoustu radosti a je nám jasné, že ten titul máma a táta se musí odpracovat," říká Václav Flejberk. Oceněni byli i manželé Macháčovi, jejichž péčí prošlo doposud 9 dětí. "To podrbání za ušima je potřeba, protože, když člověku někdo řekne, že to dělá dobře, dělá to o to raději a možná ještě lépe," usmívá se oceněná pěstounka Daniela Macháčová.

Dárkem pro všechny účastníky Dne pěstounství byla rodinná vstupenka do Světa techniky a také vyjížďka na Bolt Tower. Děti i jejich pěstouni si ale užili mnoho další zábavy a bohatého programu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy