Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Munici museli pyrotechnici odpálit přímo na poli, uzavřeli i trať. Nálezů výbušnin v MSK je hodně

S příchodem podzimu a tedy i častějšími zemědělskými pracemi na polích znovu v našem kraji přibylo nálezů nevybuchlé munice. V Kravařích museli pyrotechnici dokonce nebezpečnou bombu odpálit přímo na poli. Policisté opět připomínají, aby nikdo s těmito nálezy nemanipuloval a ihned volal linku 158.

Celkem šestkrát už museli policisté v posledních dnech vyrazit k nálezům munice ze 2. světové války. Náš kraj je v tomto ohledu jednoznačně rekordní kvůli Ostravsko-opavské operaci. Nálezů přibývá vždy na jaře a na podzim, kdy jsou nejaktivnější zemědělci, "V těchto dnech přijali policisté 6 oznámení o nálezech munice. 4 byly na Opavsku," potvrzuje mluvčí PČR MS kraje Pavla Jiroušková.

Například v Kravařích byl při výkopových pracích nalezen u železniční tratě nalezena nevybuchlá dělostřelecká minu ráže 82 mm. "Vzhledem k jejímu stavu byla provedena likvidace na místě. Musel být uzavřen bezpečný perimetr. Uzavřena byla silnice i železnice," popisuje mluvčí.

A tady už vidíte samotnou likvidaci této miny. Případný přesun do speciálního skladu ve Frýdku-Místku by byl nebezpečný a tak rozhodl pyrotechnik takto. S podobnými nálezy rozhodně nemanipulujte a okamžitě volejte policii. Místo označte a nikoho k němu nepouštějte,"Pokud se taková munice najde a nebo i předmět, který munici připomíná, tak by lidé neměli zkoušet co to je, nesahat na to, ale okamžitě volat linku 158," radí pyrotechnik Marek Němec. 

Munici často nácházejí tzv. lovci pokladů s detektory kovu. Měli by si ale uvědomit, že hledáním věcí archeologické povahy porušují zákon.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Cars Technology s.r.o., Ondratice

od 23 000 Kč/měsíc

Detail

TYNA AGENCY s.r.o. - pracoviště Kuklík

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

JUNIKUM PLUS s.r.o.- prac. Stavby Sklenička s.r.o.

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků