Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Výstava Pozor, crash!!! upozorňuje na vážné situace v dopravě

Riskantní jízda a poté tragédie. Moravskoslezský kraj a Policie ČR spojili síly a právě na tyto následky chtějí upozornit. Na nedávno spuštěné výstavě Pozor, Crash!!! v Dolních Vítkovicích si tak budete připadat jako u reálné havárie.

Jak opožděná může být vaše reakce, když jedete na kole se sluchátkama, co obnáší řídit motokáru pod vlivem alkoholu a drog a další rizikové situace v dopravě a hlavně jejich následky. Výstava Pozor, Crash!!! zaujme děti, ale i zkušené řidiče. "Hlavním cílem je doslova to, aby si ten návštěvník částečně ten pocit účasti na nehodě mohl prožít," vysvětluje ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Nápad zorganizovat výstavu vzešel od policie před rokem a půl. Výsledkem je tato expozice, která vás vše nechá prožít si vše na vlastní kůži. Zaměřena je hlavně na mladé lidi, ti jsou totiž jednou z ohrožených skupin v dopravě. "Protože nemají zkušenosti. Je to jasné. Mládí, elán, možná trochu agresivita nebo vytahování se před druhými, někdy i trochu alkoholu. Tak to je spojení, které mnohdy může být smrtící. My jsme se snažili navodit atmosféru nehody jako takové," říká ředitel PČR Moravskoslezského kraje Tomáš Kužel.

Výstavu finančně podpořil i Moravskoslezský kraj a vidět ji můžete minimálně do února příštího roku.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

PRACE K s.r.o. pracoviště

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

KukuDent s.r.o.

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Oblastní charita Ústí nad Labem - Dům pokojného stáří svaté Ludmily

od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků