Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedno bodnutí stačilo. 8 let vězení za smrt manžela

Nejnižší možný trest za usmrcení manžela si vysloužila 62letá žena z Opavy. Ve vězení by měla strávit 8 let. Odsouzená manžela probodla nožem na Silvestra, když se pohádali kvůli nestřídmému pití alkoholu.

Zase ten alkohol. Je už téměř pravidlem, že výpověď obžalovaného při nejtěžších násilných zločinech začíná slovy: "Popíjeli jsme alkohol." Stejné to bylo i v případě důchodkyně, která na Silvestra probodla kuchyňským nožem svého manžela. Ten ji totiž pití alkoholu vyčetl a ona měla právě bohužel v ruce kuchyňský nůž.  "Paní obžalovaná měla napadnout s pomocí nože svého manžela. V podstatě mu měla způsobit pouze jedno poranění břicha. Ten důvod je jednoduchý. Poškozený měl paní obžalované vyčítat onu konzumaci alkoholu," popisuje žalobce David Bartoš. 

Žena si nejprve myslela, že zranění není vážné a že muži probodla pouze podkožní tuk. Dokonce ho sama uložila do postele a ošetřila. Jenže se ukázalo, že nůž zasáhl i několik životně důležitých orgánů jako například dvanáctník. Po třech dnech muž v nemocnici zemřel.  Žena byla obviněna z ublížení na zdraví a hrozilo ji až 16 let vězení. Soud vyhodnotil důkazy a udělil důchodkyni nejnižší možný trest. "Obžalovaná byla uznána vinnou z ublížení na zdraví a byl jí vyměřen trest ve výši 8 let vězení," doplňuje mluvčí Krajského soudu Ostrava Klára Krystynová.

Obžalovaná proces probrečela. Při výslechu řekla, že manžel se na nůž napíchl sám. Tomu ale soud neuvěřil.  "To není lítost, to je velká bolest," řekla s pláčem řekla obviněná a obhájce Tomáš Doležal dodává: "Přišla o životního partnera, už to je pro ní největším trestem."

Trest zatím není pravomocný, protože si obžalovaná i žalobce nechali lhůtu na rozmyšlenou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy