Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třiadvacetiletému muži už záchranáři nedokázali pomoct, zemřel při tragické ranní nehodě v Dobré

Čtyři týmy zdravotnické záchranné služby a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pátek 18. října ráno, u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Před šestou hodinou byl na tísňové lince nahlášen střet dvou osobních automobilů v obci Dobrá. Na pomoc vyjely tři pozemní posádky ze základen Frýdek-Místek a Nošovice, z Ostravy vzlétl k zásahu vrtulník LZS.

"Záchranáři ošetřovali čtyři osoby, které ve vozidlech cestovaly. Třiadvacetiletý muž zůstal v automobilu zaklíněn a nejevil známky života. Po vyproštění u něj tým ZZS zahájil resuscitaci. Záchranáři použili přístroj zajišťující nepřímou srdeční masáž, zajistili postiženému dýchací cesty a pro podávání léků vstup do kostní dřeně. Jejich úsilí však bylo marné, muž na místě podlehl svým zraněním. Pětapadesátiletý muž utrpěl vážná zranění horních i dolních končetin, jeho stav se jevil jako život ohrožující. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl vrtulníkem LZS transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Další dva účastníci nehody ve věku čtyřiadvaceti a osmnácti let byli zraněni lehce a po ošetření je pozemní posádky předaly do další péče zdravotníkům úrazové ambulance frýdeckomístecké nemocnice," uvádí k zásahu mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"Operační středisko hasičů bylo informováno o vážné nehodě na silnici III/4733 v pátek před šestou hodinou ranní. Vyjely sem ihned dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek. Obě auta stála po srážce na silnici, respektive na chodníku. Hasiči vedle vyprošťování a spolupráce se zdravotníky ZZS MSK použili na únik provozních kapalin nasákavý sorbent a asistovali při nakládání havarovaných automobilů na vozidla odtahové služby. Nakonec místo nehody uklidili," komentuje zásah z pohledu HZS MSK Petr Kůdela.

foto: ZZS MSK, HZS MSK
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Perfekt práce s.r.o. - Jirny

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

REMAK a.s.

od 130 Kč/hod.

Detail

Koupelny JaS, s.r.o. 01

od 34 700 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků