Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K poničení památníku v Ostravě se přihlásila Národní a sociální fronta, chtěli připomenout maďarské povstání

Poničení Památníku Rudé armády v Ostravě odsoudili téměř všichni se zdravým rozumem. Policisté už také vědí, kdo za tímto činem stojí. A nebylo to těžké zjistit. Hned ve středu dopoledne se totiž ke všemu přihlásila na svém facebooku Národní a sociální fronta a přidala i několik fotek z akce.

Ve středu ráno vypadal Památní Rudé armády v Komenského sadech v Ostravě takto. Všude cákance červené barvy, na reliéfech nápisy, v soše zaražená vlajka a na obelisku plakát. Na místo byli přivoláni policisté, kteří samozřejmě začali vše vyšetřovat.  "Po provedeném zadokumentování policisté analyzují veškeré zjištěné a získané informace uvedeného protiprávního jednání," potvrdila ve středu mluvčí policie Soňa Štětínská. 

Vyšetřování nebylo příliš složité. Ten, kdo památník polil červenou barvou, se totiž podepsal. Na plakátku, který byla nalepena za sochou, byl nápis, který česky znamená: Rusi domů. Pod ním bylo malým písmem napsáno nsfronta.cz. Na facebooku Národní a sociální fronty se pak ve středu v 10 hodin objevily fotky a prohlášení, které čin vysvětluje: "S přicházejícím výročím takzvané revoluce z roku 1989, někdy marketingově nazývané sametové, jsme se rozhodli připomenout skutečné povstání lidu proti komunismu z roku 1956 v Maďarsku."

Národní a sociální fronta dále vysvětluje, že nápisy, plakátem, vlajkou s vystřihnutým znakem a politím památníku rudoarmějců, vlastně vytvořila památník Maďarského povstání. Přirovnávají situaci v roce 56 k současnosti: "Staré komunistické kádry vystřídali pro veřejnost přijatelnější neomarxisté. Ať už domácí (Piráti, Zelení apod.), tak hlavně neobolševická klika diktující nám z Bruselu."

Národní a sociální fronta vyjádření nepodepsala. Pouze pod ním stojí - přišlo mailem. Na policii nyní je, aby našla konkrétní osoby, které památník poničily. Okruh se díky prohlášení značně zúžil. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy