Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Auto na střeše, pět zraněných a vyprošťovací speciál na místě. Nehoda na Novojičínsku dala hasičům zabrat, pět lidí muselo do nemocnice

Tři jednotky hasičů byly v sobotu 26. října 2019 pět minut po půl desáté dopoledne vyslány k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na silnici I/57 v katastru obce Hladké Životice na Novojičínsku.

"Na místo v první fázi zásahu vyjeli hasiči ze stanice HZS MSK v Bílovci a dobrovolná jednotka města Studénka. Po příjezdu k události už pečovali zdravotníci o celkem pět osob, všechny byly postupně převezeny do nemocnice. Hasiči na místě provedli protipožární opatření na havarovaných automobilech a zasypali sorbentem provozní kapaliny uniklé na komunikaci. Jedno z vozidel skončilo na střeše mimo vozovku, velitel zásahu si proto na místo povolal vyprošťovací speciál ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně, který pomohl s otočením zpět na kola. Teprve poté bylo možno provést odpojení akumulátoru a definitivně vyloučit hrozbu úniku provozních kapalin. Hasiči se na své základny mohli vrátit krátce před polednem, po celou dobu zásahu byl provoz na silnici řízen kyvadlově policisty," píše k zásahu mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

foto a text: HZS MSK

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy