Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srážka motorky s autobusem na Opavsku, čtrnáctiletou dívku musel do nemocnice přepravit vrtulník

Moravskoslezští zdravotníci v neděli 27. října zasahovali u vážné kolize motocyklu s autobusem. Na motorce, kterou zřejmě řídil pětačtyřicetiletý muž, cestovala také čtrnáctiletá dívka.

"O půl druhé spěchali záchranáři do obce Staré Těchanovice na Opavsku, kde došlo ke střetu motocyklu s autobusem. Čtrnáctiletá dívka, která na stroji cestovala, utrpěla mnohočetná vážná poranění a její stav se jevil jako život ohrožující. Byla zajištěna krčním límcem, pánevním pásem, uložena do vakuové matrace, týmy ZZS jí podaly léky. Následně byla šetrně vrtulníkem přepravena do ostravského traumatologického centra. Pětačtyřicetiletý muž byl těžce zraněn a jevil známky otřesu mozku. Po ošetření jej pozemní tým přepravil rovněž do FN Ostrava," uvádí k zásahu záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Záchranáři rovněž zasahovali u další nehody motorkáře. Poblíž obce Tvrdkov na Bruntálsku havaroval se svým strojem 60letý muž. "Zůstal při vědomí, prvotní lékařské vyšetření však ukazovalo na vážné poranění páteře. Poté, co mu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, jej záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice Olomouc," komentuje druhý zásah Lukáš Humpl.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

TOP RECRUIT s.r.o., O - Radvanice

od 16 100 do 22 850 Kč/měsíc

Detail

HP Imperial s.r.o. - pracoviště

od 15 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků