Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srážka motorky s autobusem na Opavsku, čtrnáctiletou dívku musel do nemocnice přepravit vrtulník

Moravskoslezští zdravotníci v neděli 27. října zasahovali u vážné kolize motocyklu s autobusem. Na motorce, kterou zřejmě řídil pětačtyřicetiletý muž, cestovala také čtrnáctiletá dívka.

"O půl druhé spěchali záchranáři do obce Staré Těchanovice na Opavsku, kde došlo ke střetu motocyklu s autobusem. Čtrnáctiletá dívka, která na stroji cestovala, utrpěla mnohočetná vážná poranění a její stav se jevil jako život ohrožující. Byla zajištěna krčním límcem, pánevním pásem, uložena do vakuové matrace, týmy ZZS jí podaly léky. Následně byla šetrně vrtulníkem přepravena do ostravského traumatologického centra. Pětačtyřicetiletý muž byl těžce zraněn a jevil známky otřesu mozku. Po ošetření jej pozemní tým přepravil rovněž do FN Ostrava," uvádí k zásahu záchranářů mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Záchranáři rovněž zasahovali u další nehody motorkáře. Poblíž obce Tvrdkov na Bruntálsku havaroval se svým strojem 60letý muž. "Zůstal při vědomí, prvotní lékařské vyšetření však ukazovalo na vážné poranění páteře. Poté, co mu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, jej záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice Olomouc," komentuje druhý zásah Lukáš Humpl.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy