Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři Poláci 29x ujeli od benzínek bez zaplacení. Důvod? Chtěli cestovat za krásami své země

Zajímavou zálibu měli v minulých měsících tři mladí Poláci. Vždy na skok přijeli do naší země, načepovali plnou nádrž benzínu a bez placení ujeli. Pohonné hmoty prý potřebovali k tomu, aby mohli cestovat za krásami Polska.

Téměř půl roku trápil frýdeckomístecké kriminalisty polský gang neplatičů benzínu. Na různých místech Karvinska a Frýdeckomístecka jezdil čepovat pohonné hmoty, aniž by za ně platil. Vždy čepovali plnou nádrž a vždy požadovali nejdražší prémiové palivo. Měnili auta i registrační značky. "K trestné činnosti používali vozidla zapůjčená v autopůjčovnách na území jejich státu. Tato vozidla vždy opatřovali ukradenými registračními značkami," vysvětluje mluvčí policie Karolína Bělunková.

No a tady už na záběrech z újezdu od 29 čerpací stanice vidíte, jak to nakonec dopadlo. Policisté je dopadli přímo při činu i s další plnou nádrží. Po zadržení zjistili, že mladíci mají 21, 23 a 24 let. "Dva z nich byli obviněni z krádeže, za což jim hrozí 5 let vězení. Třetí nebyl u všech akcí a tak mu hrozí o 3 roky vězení méně," doplňuje mluvčí.

Mladíci vypověděli, že se nechtěli obohatit, ale plné nádrže potřebovali k cestování. Zpestřovali si volný čas ježděním za pamětihodnostmi Polska. Zajímavé také je, že 29 případ prý měl být poslední, protože už je na cestování zima.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy