Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky migrantů, velké kontroly. Cvičné manévry na hranici se Slovenskem sledoval i ministr vnitra

Kdo je připraven, není překvapen. Těmito slovy vysvětlil ministr vnitra Jan Hamáček účel velkého cvičení k zastavení migrační vlny. To se uskutečnilo v Mostech u Jablunkova na hranicích se Slovenskou republikou. Za figuranty posloužili mladí policisté ze školy.

V roce 2019 bylo do konce září v naší zemi zjištěno celkem 4 273 lidí při nelegální migraci.  Většina migrantů byla odhalena při nelegálním pobytu, ale 359 osob bylo zajištěno i při pohybu přes schengenskou hranici. Zda tomu umíme zabránit, mělo prověřit cvičení v Mostech u Jablunkova, kde bylo střeženo asi 50 km hranic se Slovenskem s 5 hraničními přechody. "Nelegální migrace stagnuje a v současné době jsou počty záchytů na úrovni před migrační krizí. Nicméně kdo je připraven není překvapen," vysvětluje ministr vnitra Jan Hamáček. 

Rozsáhlého cvičení s názvem Sektor Beskydy se zúčastnilo přes 300 členů nejrůznějších složek. Každý měl přesný úkol. O zázemí se postarali hasiči, zadržené odvezla vězeňská služba, nechyběli úředníci ani zdravotníci. "Cvičení se účastní 150 příslušníků  policie, po 30 ti příslušnících HZS a Celní správy a do 10 příslušníků vězeňské služby,"  potvrzuje náměstek policejního prezidenta Martin Vondráška. 

Šéfové jednotlivých složek byly s výkony svých členů spokojeni, vše ale budou nyní podrobně analyzovat a určitě se najde i něco, co se dá vylepšit a zdokonalit. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků