Chcípni v té base! Takové přivítání obžalovaný z dvojnásobné vraždy nečekal

V krvavá jatka se na jaře proměnila návštěva dvou kamarádů v havířovském bytě Josefa Žigy. Ten se z brutálního dvojnásobné vraždy zpovídá od středy před soudem v Ostravě. Přesněji řečeno ale nezpovídá, protože najednou utrpěl ztrátu paměti. Prý to bylo ze strachu, že mu muži ublíží.

Obžalovaný Josef Žiga je prý alkoholik. Téměř denně vypije kolem dvou litrů vína, nepracuje a kromě pěti pobytů za mřížemi ani nepracoval. Jeden z alkoholových dýchánků, který v bytě v Havířově pořádali s přítelkyní i pro své dva kamarády, se ale zvrhl v krvavá jatka. Třiceticentimetrovým kuchyňským nožem oba muže doslova rozsekal. Patolog napočítal téměř 30 bodných a řezných ran. "Zaútočil na příbuzné své družky, kteří zrovna seděli v křesle a byli těžce opilí, takže jim nedal žádnou šanci," popisuje útok žalobce Vít Legerský.

Obžalovaný nejprve na policii vypovídal, ale později začal tvrdit, že si nic nepamatuje. Strachem prý všechno zapomněl. Pamatuje si, že jeden z mužů při hádce vytrhl opěradlo křesla a pak už má černo. Vzpamatoval se až mu na lopatkách klečel policista a zatýkal ho. Tomu se ale prý smál, protože bylo 1. dubna a on myslel, že je to apríl. Nebyl. "V případě prokázaní viny hrozí obžalovanému 15 - 20 let, popřípadě výjimečný trest," doplňuje mluvčí Krajského soudu v Ostravě Klára Krystynová.

K soudu se na obžalovaného přišli podívat pozůstalí po obou mužích. Jejich nadávky se nedají publikovat a "chcípni v base" byla asi ta nejslušnější. "Já na něj vzpomínám každý den. Na ty časy, co jsme spolu zažili. Nejde to zapomenout. Chybí hodně celé rodině," kroutí hlavou příbuzný jedné z obětí.

Co bylo příčinou sporu není jasné. Možná žárlivost a nebo připomínka starého zranění baseballovou pálkou. A opět jako v podobných případech sehrál důležitou roli alkohol. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

Dnes
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Zítra
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků