Pomozte najít lupiče z Ostravy. Důchodci ukradl peníze přímo na zastávce MHD

Drzost zlodějů nezná mezí. Policisté nyní pátrají po lupiči, který na jedné z nejrušnějších zastávek MHD v centru Ostravy oloupil seniora. O peníze se s ním přetahoval až muž upadl na chodník. Následný útěk lupiče natočily kamery, což jeho dopadení významně pomůže.

Byla neděla 13. října krátce před patnáctou hodinou, když na zastávce Husův sad v centru Ostravy čekal 64letý muž na autobus. Chtěl si připravit jízdenku a když ji vytahoval z kapsy, vytáhl i téměř 2 tisíce korun. Zasunout peníze zpátky do kapsy už ale nestihl. Číhal na něj totiž lupič. "Podezřelý přistoupil k muži, který právě vyndával peníze a jízdenku. Začali se o finance přetahovat. Podařilo se mu peníze po nějaké době vytrhnout z ruky a utekl," upřesňuje policejní mluvčí Eva Michalíková.

Kamery muže natočily při útěku. Má 40 - 50 let, světlou kůži, vlasy sčesané na bok. Pokud ho poznáváte a nebo máte jakékoliv informace k této loupeži neváhejte a volejte linku 158. Videozáznamy jsou pro policii cenným pomocníkem. Kamery například pomohli i s usvědčením lupiče, který přepadl na konci října seniorku v podchodu u Frýdlantských mostů. Jak vidíte lupiči jsou velmi bezohlední. "Ženu si nejdříve vytipoval, pak k ní přistoupil zezadu a následně ji měl vytrhnout kabelku," popisuje mluvčí.

Tento 27letý lupič z Havířova ale nyní nějakou dobu škodit nebude. Je ve vazbě a čeká ho až 10 let za mřížemi. Peníze, které ukradl důchodkyni hned prohrál na automatech. Doufejme, že i druhého lupiče někdo brzy pozná a také on skončí ve vězení. Pořádně si ho prohlédněte a pomozte s jeho odhalením. 
Listopad v souvislostech / přednáška

Dnes 17:00 - 21:04
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

Zítra 16:00 - 13.11. 21:04
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 13.11. 21:04
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků