Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomozte najít lupiče z Ostravy. Důchodci ukradl peníze přímo na zastávce MHD

Drzost zlodějů nezná mezí. Policisté nyní pátrají po lupiči, který na jedné z nejrušnějších zastávek MHD v centru Ostravy oloupil seniora. O peníze se s ním přetahoval až muž upadl na chodník. Následný útěk lupiče natočily kamery, což jeho dopadení významně pomůže.

Byla neděla 13. října krátce před patnáctou hodinou, když na zastávce Husův sad v centru Ostravy čekal 64letý muž na autobus. Chtěl si připravit jízdenku a když ji vytahoval z kapsy, vytáhl i téměř 2 tisíce korun. Zasunout peníze zpátky do kapsy už ale nestihl. Číhal na něj totiž lupič. "Podezřelý přistoupil k muži, který právě vyndával peníze a jízdenku. Začali se o finance přetahovat. Podařilo se mu peníze po nějaké době vytrhnout z ruky a utekl," upřesňuje policejní mluvčí Eva Michalíková.

Kamery muže natočily při útěku. Má 40 - 50 let, světlou kůži, vlasy sčesané na bok. Pokud ho poznáváte a nebo máte jakékoliv informace k této loupeži neváhejte a volejte linku 158. Videozáznamy jsou pro policii cenným pomocníkem. Kamery například pomohli i s usvědčením lupiče, který přepadl na konci října seniorku v podchodu u Frýdlantských mostů. Jak vidíte lupiči jsou velmi bezohlední. "Ženu si nejdříve vytipoval, pak k ní přistoupil zezadu a následně ji měl vytrhnout kabelku," popisuje mluvčí.

Tento 27letý lupič z Havířova ale nyní nějakou dobu škodit nebude. Je ve vazbě a čeká ho až 10 let za mřížemi. Peníze, které ukradl důchodkyni hned prohrál na automatech. Doufejme, že i druhého lupiče někdo brzy pozná a také on skončí ve vězení. Pořádně si ho prohlédněte a pomozte s jeho odhalením. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků